نحوه تهیه چای مرغوب

چای

یک فنجان چای داغ خوب می تواند قلب و روح هر دوستدار چای را گرم کند ، اما در غوطه ور شدن نامناسب می تواند به طرز ناخوشایندی تلخ یا ناامید کننده باشد خوشبختانه تهیه یک فنجان چای خوشمزه آسان است. تصمیم بگیرید که می خواهید چه نوع چای را دم کنید و برگهای شل یا کیسه های چای را انتخاب کنید. سپس آب خود را گرم کنید و آن را روی چای بریزید. بگذارید چای متناسب با نوع چای برای مدت زمان مناسب شل شود و سپس چای را خارج کنید. از چای گرم خود به تنهایی یا با شیر و شکر لذت ببرید.مقاله  نحوه تهیه چای مرغوب توسط محقق و مترجم مجله جوان کاپ خانم کمند کرجی بانی  از سایت wikihow ترجمه و گرد آوری شده که می توانید در ادامه مطالعه کنید.

نحوه تهیه چای مرغوب:

 

آب شیرین را درون یک کتری بریزید. اگر فقط یک فنجان چای درست می کنید ، تقریباً 1/2 برابر آب لازم برای پر کردن فنجان آب بریزید. اگر یک قوری چای درست می کنید ، کتری را پر کنید. این باعث می شود که مقداری از آب تبخیر شود. برای چای با طعم بهتر ، از آبی استفاده کنید که قبلا جوشانده نشده است.از کتری اجاق گاز استفاده کنید که هنگام جوش آمدن آب سوت می زند یا کتری برقی چای را روشن کنید که با جوش آمدن آب به طور خودکار خاموش می شود.

پ ن: اگر کتری ندارید ، آب را در قابلمه بریزید. آب را روی حرارت زیاد گرم کنید تا به اندازه نیاز شما گرم شود.

مرحله1:

آب را با توجه به نوع چای خود گرم کنید. از آنجا که آب بیش از حد گرم می تواند به چای آسیب برساند ، مهم است که آب را بر اساس نوع چای تهیه کنید. می توانید از دماسنج استفاده کنید یا به آب توجه کنید تا بدانید چه موقع باید حرارت را خاموش کنید. آب را طبق این نوع گرم کنید:
چای های سفید: 165 درجه فارنهایت (74 درجه سانتیگراد) یا هر وقت آب در اثر لمس گرم شود
چای های سبز: 170 تا 185 درجه فارنهایت (77 تا 85 درجه سانتیگراد) یا درست زمانی که بخار از دهانه خروج شروع به بیرون آمدن می کند
چای های سیاه: 205 درجه فارنهایت (96 درجه سانتیگراد) یا پس از خنک شدن آب جوش به مدت 1 دقیقه

مرحله2:

در صورت عدم دسترسی به کتری یا اجاق گاز ، لیوان را درون مایکروویو قرار دهید. اگرچه آب شما در کتری یا روی اجاق گاز گرمتر می شود ، اما می توانید یک لیوان قابل اطمینان در مایکروویو حدود 3/4 پر از آب را پر کنید و یک سیخ چوبی یا چوب بستنی در آن قرار دهید. آب را به مدت 1 دقیقه مایکروویو یا تا زمانی که آب شروع به حباب زدن کند ، مایکروویو کنید. سیخ چوبی از گرم شدن بیش از حد آب که می تواند باعث انفجار شود جلوگیری می کند.

مرحله3 :

برگ ها یا کیسه های چای را درون قوری یا فنجان قرار دهید. اگر از کیسه های چای استفاده می کنید ، برنامه ریزی کنید که برای هر فنجان چای که می خواهید در یک قوری درست کنید ، از 1 کیسه استفاده کنید یا 1 کیسه را در 1 فنجان قرار دهید. برای استفاده از چای برگ شل ، برای هر فنجان چای که می خواهید درست کنید ، از حدود 1 قاشق غذاخوری (2 گرم) برگ شل استفاده کنید. اگر چای خود را قویتر دوست دارید ، در صورت تمایل از برگهای بیشتری استفاده کنید.

مرحله4:

آب داغ را روی چای بریزید. آب را با احتیاط داخل کتری یا فنجان خود بریزید. اگر از یک فنجان استفاده می کنید ، حدود 3/4 آن را پر کنید تا بعداً جایی برای افزودن شیر داشته باشید. اگر در یک قوری چای برگ شل درست می کنید ، برای هر وعده چای حدود 3⁄4 فنجان (180 میلی لیتر) آب آب بریزید. برای کیسه های چای در یک قوری ، برای هر کیسه چای حدود 1 فنجان (240 میلی لیتر) آب بریزید.
اگر در یک فنجان چای برگ شل درست می کنید ، قبل از افزودن چای و آب ، در نظر داشته باشید که چای را درون یک گلوله چای مش قرار دهید یا یک صافی درون فنجان قرار دهید. سپس می توانید صافی یا گلوله را بلند کنید تا برگهای چای از بین برود.
در چند بار استفاده از قوری ، اندازه گیری آب را در نظر بگیرید. پس از آنکه با قوری راحت شدید می توانید چشمی چشم خود را شروع کنید.چای را مطابق با نوع چای خیس دهید. اگر از برگ های شل استفاده می کنید ، هنگام شیب دار شدن آنها را باز کرده و منبسط می کنید. اگر از کیسه های چای استفاده می کنید ، تغییر رنگ آب مشاهده می شود ، مگر اینکه چای سفید را دم کنید. چای را بگذارید تا خنک شود:

حتما بخوانید :   چای نعناع و خواص آن را بیشتر بشناسید

1 تا 3 دقیقه برای چای سبز
2 تا 5 دقیقه برای چای سفید
2 تا 3 دقیقه چای اولانگ
4 دقیقه برای چای سیاه
3 تا 6 دقیقه چای گیاهی

آیا می دانید؟ هرچه چای خود را خیس کنید ، طعم آن قویتر می شود. از یک قاشق برای چشیدن چای استفاده کنید تا شیب آن زیاد نباشد ، که می تواند باعث تلخی چای شود.

برگ های چای را صاف کرده یا کیسه های چای را بردارید. اگر از کیسه های چای استفاده کردید ، آنها را بلند کرده و بگذارید چای اضافی دوباره به درون فنجان یا قوری بچکد. اگر از چای برگ شل استفاده کرده اید ، گلوله چای را برداشته یا صافی را روی یک فنجان قرار دهید و چای را از طریق آن بریزید. برگ های چای را برای دم کرده دیگر ذخیره کنید یا آنها را دور بریزید.کیسه های چای یا برگ های خود را بعد از اتمام ساخت چای کمپوست کنید.

چای داغ را به تنهایی بنوشید تا طعم متمایز آن برجسته شود. اگر واقعاً دوست دارید خود چای را بچشید ، شکر ، شیر یا لیمو اضافه نکنید. این امر به ویژه در صورت نوشیدن چای سفید ، سبز یا گیاهی بسیار مهم است زیرا شیر می تواند طعم لطیف چای را غالب کند.
چای های با کیفیت پایین که اغلب در کیسه های چای فروخته می شوند ممکن است از شیرین کننده یا شیر اضافی بهره مند شوند.برای داشتن طعم خامه ای شیر را به چای سیاه اضافه کنید. به طور سنتی ، شیر فقط به چای های سیاه مانند چای صبحانه اضافه می شود. از آنجا که برای نوشیدن چای با شیر روش غلط یا درستی وجود ندارد ، ابتدا یا بعد از ریختن چای ، شیر را درون فنجان بریزید. سپس به آرامی هم بزنید و قاشق خود را روی نعلبکی کنار فنجان قرار دهید.اگرچه ممکن است از مردم بپرسید که آیا کرم مصرف می کنید ، اما از استفاده خامه یا نصف و نیم در چای خود خودداری کنید. محتوای پرچرب طعم سنگینی ایجاد می کند که عطر و طعم چای را مخفی می کند.عسل یا شکر را هم بزنید تا چای شیرین شود. اگر طعم چای را به تنهایی دوست ندارید ، کمی شکر دانه ریز ، عسل یا شیرین کننده مورد علاقه خود اضافه کنید. به عنوان مثال ، چای خود را با استویا ، شربت گاو ، یا شربت طعم دار ، مانند شربت وانیل ، شیرین کنید. ماسالا چای معمولاً با شکر دانه ریز یا قهوه ای شیرین می شود.عسل یک گزینه عالی برای شیرین سازی چای های سبز یا سفید است.

اگر می خواهید طعم روشن به چای بدهید ، لیمو ، زنجبیل یا نعناع را از آن جدا کنید. سعی کنید کمی لیمو تازه بریده شده را درون چای خود منش دهید یا چند شاخه نعناع تازه اضافه کنید. اگر می خواهید طعم کمی تند اضافه کنید ، یک برش نازک از زنجبیل تازه به چای اضافه کنید.
برای یک روش جشن برای عطر و طعم چای های پررنگ ، یک چوب دارچین کوتاه را مستقیماً به لیوان چای اضافه کنید.
نکته: از آنجا که مرکبات می توانند باعث خمیر شدن شیر شوند ، از افزودن لیمو به چای خودداری کنید در صورتی که شیر نیز اضافه می کنید.برای تهیه چای سرد چای را خنک کنید. اگر ترجیح می دهید چای سرد بنوشید ، چای خود را در یخچال قرار داده و بگذارید تا کاملاً سرد شود. سپس یک لیوان را با یخ پر کنید و چای سرد را درون آن بریزید. قبل از ذوب شدن یخ از چای سرد لذت ببرید.از هر نوع چای می توانید چای سرد درست کنید. سعی کنید چای شیرین یخ زده را با چای سیاه یا یک دمنوش هیبیسکوس گیاهی سرد درست کنید

حتما بخوانید :   چای نوشیدنی جهانی

چای سیاه را برای یک نوشیدنی جسورانه انتخاب کنید که در مقابل شیر یا شیرین کننده باشد. برای یک چای دودی و سیاه ، به دنبال Lapsang Souchong بگردید. اگر می خواهید طعم نرم و نمکی داشته باشید ، آسام بخرید. اگر قصد نوشیدن چای با شیر یا شکر را دارید ، استفاده از صبحانه یا مخلوط روزمره را در نظر بگیرید. به دنبال چای های سیاه با طعم ، مانند Earl Grey ، Lady Grey یا masala chai باشید که طعم گل ، مرکبات یا ادویه ای داشته باشد.چای سبز را برای یک عطر و طعم خاکی سبک انتخاب کنید. کافئین چای سبز کمتر از چای سیاه است و طعم لطیف تری دارد. اگر ترجیح می دهید چای را بدون شیر یا شیرین کننده بنوشید ، یک چای سبز را امتحان کنید تا بتوانید عطر و طعم لطیف آن را تشخیص دهید. اگر به چای سبز علاقه دارید ، یاد بگیرید چگونه ماتچا درست کنید. ماتچا یک چای سبز سنگ آسیاب شده است که به طور سنتی در مراسم چای ژاپنی استفاده می شود.

نکته: اگر از چای های سیاه و سبز لذت می برید ، چای اولانگ را امتحان کنید. این نوع چای مانند چای سیاه اکسید می شود ، اما به همان اندازه فرآوری نشده است ، بنابراین برخی از عطر و طعم چمن خود را حفظ می کند.

چای سفید را با طعم ملایم و کمی کافئین انتخاب کنید. چای سفید کمترین اکسید را دارد و حاوی کافئین بسیار کمی است. اگر چای صافی را دوست دارید که بدون افزودن شیرین کننده یا طعم دهنده نوشیدن آن آسان است ، این چای را انتخاب کنید.از آنجا که بسیار کم پردازش شده است ، معمولاً می توانید چای سفید را فقط به عنوان برگ شل و نه در کیسه خریداری کنید.اگر می خواهید از مصرف کافئین خودداری کنید به دنبال چای گیاهی باشید. اگر در حال تماشای کافئین خود هستید و یا فقط می خواهید یک چای با طعم ظریف را امتحان کنید ، چند چای گیاهی را امتحان کنید. چای نعناع کلاسیک طراوت بخش سرد یا گرم است و چای بابونه به دلیل کیفیت تسکین دهنده اش مشهور است.رویبوس یکی دیگر از چای های گیاهی محبوب است که اغلب با میوه های خشک یا وانیل مخلوط می شوداز بین برگهای شل یا کیسه های چای یکی را انتخاب کنید. اگر می خواهید از برگ های چای با کیفیت بالا که می توانید چندین بار شیب دار شوید استفاده کنید ، از چای برگ شل استفاده کنید. اینها هنگام خرید برش نخورده و خشک می شوند ، اگرچه با شیب زیاد باز و باز می شوند. برای یک روش مناسب برای تهیه چای ، چای خریداری شده و خرد شده در کیسه ها را بخرید. متأسفانه ، شما فقط می توانید این موارد را یک بار شیب دار کنید.
برای کیسه های چای مرغوب ، کیسه هایی به سبک هرمی را انتخاب کنید که اجازه می دهد چای هنگام شیب دار شدن منبسط شود. اگر این موارد را پیدا نکردید ، به دنبال کیسه های گرد چای باشید که پر از چای ریز خرد شده باشد.آیا می دانید؟ محبوب ترین نوع چای کیسه ای مربع با رشته و برچسب است. اگرچه یافتن این مواد آسان است ، اما معمولاً با چای و پودر خرد شده با کیفیت پایین پر می شوند.

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.