موارد استفاده ادویه هل

هل

موارد استفاده ادویه هل چیست…

هل (Elettaria cardamomum) از مناطق گرمسیر هند ، نپال و آسیای جنوبی است. هل چیست؟ این یک گیاه معطر شیرین است که نه تنها در پخت و پز بلکه در طب سنتی و چای نیز استفاده می شود. هل سومین ادویه گران قیمت در جهان است و در بسیاری از کشورها به عنوان بخشی از ترکیبات ادویه ، مانند ماسالا ، و به عنوان یک ماده مهم در شیرینی های اسکاندیناوی ، سابقه استفاده غنی از آن را دارد.مقاله موارد استفاده ادویه هل چیست توسط محقق و مترجم مجله جوان کاپ خانم کمند کرجی بانی  از سایت gardeningknowhow ترجمه و گرد آوری شده که می توانید در ادامه مطالعه کنید

هل چیست؟

یک قسمت جالب و مهم از اطلاعات هل این است که این گیاه از خانواده Zingiberaceae یا زنجبیل است. این را می توان در عطر و طعم آن مشاهده کرد. استفاده های زیاد برای هل باعث شده است که این ادویه یکی از محبوب ترین ادویه ها باشد. این گیاه ساکن جنگل چند ساله است که از ریزومهای بزرگ رشد می کند. ادویه هل را می توان با موفقیت در منطقه 10 و 11 وزارت کشاورزی ایالات متحده کشت کرد.گیاه هل یک گیاه گرمسیری با طول 5 تا 10 فوت (1.5-3 متر) است که در سایه جزئی رشد می کند. برگها به شکل لانسی هستند و ممکن است طول آنها به دو فوت (0.5 متر) برسد. ساقه ها سفت و صاف بوده و در اطراف گیاه دامن معکوس ایجاد می کنند. گلها ریز ، اما زیبا ، به رنگ سفید با زرد یا قرمز هستند اما فرم دیگری از گیاه نیز می تواند غلافهای سیاه ، سفید یا قرمز تولید کند. این غلاف ها خرد می شوند تا دانه های ریز سیاه ، منبع ادویه هل آشکار شود. بذرها پس از خرد شدن ، روغنهای معطر و قدرتمندی با عطر و طعم یادآور زنجبیل ، میخک ، وانیل و مرکبات آزاد می کنند. اطلاعات اضافی هل در میان موارد زیادی که هل در ایالات متحده و چندین کشور دیگر استفاده می کند عطر است. این ماده همچنین در ادویه کاری و سایر ترکیبات ادویه جات استفاده می شود ، در نان های شمالی و شیرینی خرد می شود ، در چای و قهوه قرار می گیرد و حتی در داروهای آیورودا نیز استفاده می شود.

حتما بخوانید :   چای هل و خواص آن را بیشتر بشناسید

از هل به عنوان یک دارو به طور سنتی برای درمان گزش حشرات و مارها و به عنوان درمانی برای گلودرد ، عفونت های دهانی ، سل و سایر مشکلات ریوی و همچنین بیماری های معده و کلیه استفاده می شود. همچنین این پتانسیل برای کمک به افسردگی ذهنی وجود دارد و برخی می گویند این یک داروی ضد تبخیر قوی است. اگر می خواهید هل را برای مهار این مزایای احتمالی و همچنین منگنز زیاد آن امتحان کنید ، باید در یک آب و هوای گرمسیری و بدون شرایط انجماد اقامت داشته باشید یا در ظروفی که می توانید به داخل خانه منتقل کنید رشد کنید.

نکاتی درباره پرورش هل 

هل به عنوان یک گیاه کم طبقه ، خاک غنی از هوموس ، کمی در سمت اسیدی را ترجیح می دهد. بذرها را تقریباً 1/8 زیر خاک خوب بکارید و محیط را به طور یکنواخت مرطوب نگه دارید. با دیدن دو جفت برگ واقعی به گلدان ها پیوند بزنید. در تابستان یا سال در مناطق گرم در فضای باز رشد کنید. هل باید مرطوب بماند و خشکی را تحمل نمی کند. در مناطق گرم و خشک ، رطوبت اضافی را از طریق برگ ها تأمین کنید. هل ممکن است 3 سال پس از کاشت گل دهد و ریزوم ها با مراقبت خوب می توانند دهه ها زندگی کنند. در اواخر تابستان و در مناطقی که هوای یخبندان دارند گیاهان را به داخل خانه منتقل کنید. گیاهان داخلی را در جایی قرار دهید که 6 تا 8 ساعت نور روشن اما فیلتر شده دریافت کنند. برای جلوگیری از اتصال ریشه ، گیاهان مسن را هر چند سال پیوند دهید. هل در محیط داخلی نسبتاً آسان است اما به یاد داشته باشید که گیاهان بالغ می توانند تا 3 فوت (3 متر) برسند ، بنابراین مکانی را انتخاب کنید که فضای کافی برای کشیدن گیاه داشته باشد.

حتما بخوانید :   اسپرسو چیست؟ مزایا ، موارد استفاده و دستورالعمل ها
محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.