قهوه کاپوچینو چیست؟

کاپوچینو چیست؟

آیا می خواهید قهوه روتین خودتان را داشته باشید؟ یک کاپوچینوی خوشمزه و پر از کف ممکن است مورد علاقه شما باشد.اگر از خود می پرسید که کاپوچینو دقیقاً چیست یا حتی چگونه می توان آن را درست کرد ، ادامه مطلب را بخوانید تا همه چیزهایی را که باید در مورد این نوشیدنی خامه ای بدانید کشف کنید. مقاله قهوه کاپوچینو چیست؟ توسط محقق و مترجم مجله جوان کاپ خانم کمند کرجی بانی  از سایت roastycoffee ترجمه و گرد آوری شده که می توانید در ادامه مطالعه کنید.

 

با CAPPUCCINO آشنا شوید

کاپوچینو یکی از محبوب ترین نوشیدنی های ایتالیایی در جامعه قهوه ، نوشیدنی داغی است که بسیاری به آن علاقه دارند  این پایه اسپرسو است و از شهرت لایه لایه ضخیم کف آن برخوردار است. حجم کاپوچینو حدود 6 اونس است و با یک بار اسپرسو ، شیر بخارپز و کف شیر درست می شود. بنابراین به نسبت ، نسبت آن به 1/3 اسپرسو ، 1/3 شیر بخارپز و 1/3 کف شیر است و از یک کافه لاته کوچکتر است.بسیاری از طرفداران کاپوچینو به دلیل انعطاف پذیری اندازه حجم و مواد اولیه از آن لذت می برند. اگر یک باریستا اندازه های مختلف کاپوچینو را ارائه دهد ، نسبت اسپرسو ، شیر بخارپز و کف شیر ثابت خواهد ماند. علاوه بر این ، کاپوچینو را می توان با استفاده از خامه به جای شیر و همچنین طعم دهنده های اضافی مانند شربت یا ادویه جات ، سفارشی کرد.

 

کاپوچینو

تاریخچه کاپوچینو

تاریخچه کاپوچینو تاریخ جالبی است. در واقع ، نام نوشیدنی در واقع از رنگ قهوه ای نوشیدنی شبیه رنگ عادت هایی است که ناخن های کاپوچین از آن استفاده می کنند. رنگ قهوه ای روشنتر هنگامی افزایش می یابد که شیر به اسپرسوی تیره اضافه شده و سطح مطلوبی از کرم ایجاد می کند.در دهه 1700 ، نام “Kapuziner” نام دیگر نوشیدنی است که توسط مردم وین ایجاد شده است و از خامه و ادویه جات تشکیل شده است. با این حال ، تنها در دهه 1930 بود که کاپوچینو راه خود را خارج از اصل ایتالیایی خود باز کرد. به آرامی در کافه های اتریش گسترش می یابد و سپس سرانجام در سراسر جهان ، از آن زمان به بعد محبوبیت کاپوچینو رو به افزایش است.

 

خانواده کاپوچینو را بشناسید:

کاپوچینو گرچه به خودی خود برجسته است ، چندین پسر عموی قهوه دارد که اغلب با آنها اشتباه گرفته می شود. برخی از رایج ترین نوشیدنی هایی که کاپوچینو اشتباه می داند نوشابه های ماکیاتو ، کورتادو و فلت وایت ها هستند. با این وجود ، تفاوت های اساسی بین این نوشیدنی ها وجود دارد.

حتما بخوانید :   فرهنگ غذایی ایرانی | تعادل طبیعت گرم و سرد

 

ماکیاتو

یکی دیگر از نوشیدنی های محبوب اسپرسو ، ماکیاتو از یک فنجان اسپرسو و کف شیر تشکیل شده است. حجم آن از کاپوچینو کوچکتر است ، اما شیر بخارپز در آن ندارد. و تا آنجا که به محتوای کافئین مربوط می شود ، ماکیاتو غلیظ تر است زیرا شیر بخار پز ندارد تا قدرت اسپرسو را رقیق کند.

 

کورتادو

کورتادو شبیه کاپوچینو است زیرا از اسپرسو و شیر بخارپز تشکیل شده است. با این حال ، کورتادو از حدود 1/2 اسپرسو و 1/2 شیر بخارپز تشکیل شده و حدود چهار اونس حجم دارد (بنابراین حدود 2 اونس اسپرسو ، 2 اونس شیر بخارپز). برخلاف کاپوچینو ، کورتادو فوم شیر ندارد ، بنابراین در طعم اسپرسو قوی کمی بیشتر است.

 

فلت وایت

یکی دیگر از نوشیدنی های اسپرسوی خوشمزه است که از اسپرسوی دلچسب و شیر بخارپز تشکیل شده است. این نوشیدنی نسبت بیشتری به قهوه به شیر دارد و دارای حدود دو عکس اسپرسو و حدود 2-3 اونس شیر بخارپز است که یک لایه نازک از میکرو فوم در بالای آن قرار دارد.فلت وایت از نظر ترکیبات شبیه کورتادو است اما از نظر بافت شیر ​​متفاوت است. به دلیل حباب های میکروفوم از یک بافت مخملی تر تشکیل شده است. با این حال ، سفید تخت با کاپوچینو نیز تفاوت قابل توجهی دارد زیرا کف کمتری دارد و بافت کف متفاوتی دارد.

 

طرز تهیه کاپوچینو

اکنون که همه چیز را در مورد کاپوچینو می دانید ، وقت آن است که خودتان شروع به درست  آن کنید! اگر در خانه دستگاه اسپرسو دارید ، به راحتی می توانید در راحتی آشپزخانه خود دم نوش کاپوچینو را شروع کنید. برای یافتن چگونگی چگونگی دم کردن کاپوچینو دستورالعمل های گام به گام ما را بخوانید.

در اینجا مواد تشکیل دهنده مورد نیاز شما قبل از شروع تولید وجود دارد:

دستگاه اسپرسو
بخار شیر (اختیاری)
پارچ شیر
فنجان کاپوچینو 6 اونس
16.5 گرم قهوه اسپرسو آسیاب شده
3-4 اونس شیر

حتما بخوانید :   اسپرسو چیست؟ مزایا ، موارد استفاده و دستورالعمل ها

 

مرحله اول: آماده سازی

اکنون ، اولین کاری که باید انجام دهید جمع آوری تمام مواد تشکیل دهنده دم خود است. اگر قبلاً قهوه اسپرسوی آسیاب شده ندارید ، باید دانه های اسپرسو را برای تولید حدود 15.6 گرم قهوه چرخ کنید. پس از آماده سازی اسپرسو ، پیش بروید و حدود 3-4 اونس شیر را در پارچ شیر خود بریزید.

 

مرحله دو: تولید دم ESPRESSO

اکنون ، پس از اتمام آماده سازی ، می توانید استخراج اسپرسو را شروع کنید. 16.5 گرم اسپرسوی آسیاب شده خود را مستقیماً داخل فیلتر پورت خود قرار دهید و سپس در دستگاه اسپرسو قرار دهید تا دو عکس اسپرسو خارج شود. برای صرفه جویی در یک قدم ، کافی است جلو بروید و اسپرسو خود را مستقیماً در فنجان کاپوچینوی 6 اونسی خود دم کنید.

 

مرحله سوم: شیر بخارپز

در حالی که اسپرسو شما در حال استخراج است ، می توانید بخار شیر خود را شروع کنید! مهمترین قسمت شیر بخارپز ، تکنیک است. هنگام بخار دادن باید به حدود 160 درجه فارنهایت برسد و شما باید پارچ را با حرکات قائم و عمودی حرکت دهید تا بخار داغ بتواند شیر را کاملا گرم کند.

همچنین ، از آنجا که کاپوچینو به مقدار زیادی کف نیاز دارد ، باید نوک چوب بخار را نزدیک به سطح شیر نگه دارید تا آن لایه خوب کف ایجاد شود تا در بالای کاپوچینو قرار گیرد. با این حال ، انجام این کار را با احتیاط انجام دهید زیرا بخارپذیری در سطح باعث می شود که حجم شیر به سرعت درون پارچ افزایش یابد. به یاد داشته باشید ، شما برای تهیه نوشیدنی هنوز به مقداری شیر بخار پز نیاز دارید ، بنابراین شیر شما فقط کف نمی تواند باشد.

 

مرحله چهارم: شیر مایع

وقتی اسپرسو استخراج شما تمام شد و شیر شما بخارپز شد ، می توانید این دو را با هم بریزید! هنگام ریختن شیر ، پارچ شیر خود را حدود 3 سانتی متر بالاتر از فنجان کاپوچینو نگه دارید و با حرکات کمی دایره ای و عمودی بریزید. جریان شیر به گرم شدن و ترکیب شیر با اسپرسو کمک می کند. کف شیر آخرین بار در فنجان ریخته می شود ، اما روی آن کاپوچینو را با یک مقدار کف و نرم و لطیف بالا می اندازد.

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.