فواید چای سبز برای سلامتی

فواید چای سبز

فواید چای سبز برای سلامتی …☕

چای سبز ، بومی چین و هند ، قرن ها در سراسر جهان به دلیل فواید سلامتی خود مصرف و مورد استقبال قرار گرفته است ، اما اخیراً در ایالات متحده محبوبیت یچای سبز ، بومی چین و هند ، قرن ها در سراسر جهان به دلیل فواید سلامتی خود مصرف و مورد استقبال قرار گرفته است ، اما اخیراً در ایالات متحده محبوبیت یافته است.افته است.مقاله فواید سلامتی چای سبز  توسط محقق و مترجم مجله جوان کاپ خانم کمند کرجی بانی  از سایت medicalnewstoday ترجمه و گرد آوری شده که می توانید در ادامه مطالعه کنید

چای پرمصرف ترین نوشیدنی در جهان در پشت آب است. با این حال ، 78 درصد چای مصرفی در سراسر جهان سیاه است و فقط حدود 20 درصد آن سبز است.انواع چای ، به جز چای گیاهی ، از برگهای خشک بوته Camellia sinensis دم می شود. سطح اکسیداسیون برگها نوع چای را تعیین می کند.چای سبز از برگهای غیر اکسید شده تهیه می شود و یکی از انواع فرآوری شده چای است. بنابراین حاوی بیشترین آنتی اکسیدان ها و پلی فنول های مفید است

حقایقی سریع درباره چای سبز:

در اینجا چند نکته اساسی در مورد چای سبز آورده شده است:

  1. از چای سبز در طب سنتی هند و چین استفاده شده است
  2. انواع مختلفی از چای سبز موجود است
  3. چای سبز ممکن است به جلوگیری از طیف وسیعی از بیماری ها از جمله سرطان کمک کند
  4. برای اثبات بسیاری از ادعاهای بهداشتی پیرامون چای سبز ، تحقیقات بیشتری لازم است

در زیر لیست مزایای احتمالی سلامتی مرتبط با چای سبز وجود دارد. از چای سبز در طب سنتی چین و هند برای کنترل خونریزی و التیام زخم ها ، کمک به هضم غذا ، بهبود سلامت قلب و روان و تنظیم دمای بدن استفاده می شد.مطالعات اخیر نشان داده است که چای سبز به طور بالقوه می تواند بر روی همه چیز از کاهش وزن گرفته تا اختلالات کبدی ، دیابت نوع 2 و بیماری آلزایمر تأثیرات مثبتی داشته باشد.توجه به این نکته مهم است که قبل از قطعی بودن این پیوندهای احتمالی مزایای بهداشتی ، شواهد بیشتری لازم است:

1) چای سبز و پیشگیری از سرطان

طبق انستیتوی ملی سرطان ، نشان داده شده است که پلی فنولهای موجود در چای باعث کاهش رشد تومور در مطالعات آزمایشگاهی و حیوانی می شوند و ممکن است از آسیب های ناشی از اشعه ماوراio بنفش UVB محافظت کنند.در کشورهایی که مصرف چای سبز زیاد است ، میزان سرطان کمتر است ، اما نمی توان به طور قطع دانست که آیا این چای سبز است که از بروز سرطان در این جمعیت های خاص جلوگیری می کند یا سایر عوامل سبک زندگی.

حتما بخوانید :   قبل از تمرین چه چیزهایی را باید بخورید

برخی مطالعات همچنین تأثیرات مثبت چای سبز را بر انواع زیر سرطان نشان داده اند:

پستان
مثانه
تخمدان
روده بزرگ (روده)
مری (گلو)
ریه
پروستات
پوست
معده

محققان بر این باورند که این سطح بالای پلی فنول موجود در چای است که به از بین بردن سلول های سرطانی و جلوگیری از رشد آنها کمک می کند. با این حال ، مکانیسم های دقیق تعامل چای با سلول های سرطانی ناشناخته است.با این حال ، مطالعات دیگر نشان نداده اند که چای می تواند خطر ابتلا به سرطان را کاهش دهد. میزان چای مورد نیاز برای اثرات پیشگیری از سرطان نیز در مطالعات بسیار متفاوت است – از 2 تا 10 فنجان در روز.در سال 2005 ، سازمان غذا و دارو (FDA) اظهار داشت: “هیچ مدرک معتبری برای حمایت از ادعاهای بهداشتی صحیح در مورد مصرف چای سبز و کاهش خطر ابتلا به سرطان معده ، ریه ، روده بزرگ / رکتال ، مری ، لوزالمعده ، تخمدان و ترکیبی وجود ندارد. ”

2) فواید قلب چای سبز

مطالعه ای که در سال 2006 در ژورنال انجمن پزشکی آمریکا منتشر شد به این نتیجه رسید که مصرف چای سبز با کاهش مرگ و میر ناشی از همه علل از جمله بیماری های قلبی عروقی همراه است.این مطالعه بیش از 40،000 شرکت کننده ژاپنی را در سنین 40 تا 79 سال به مدت 11 سال دنبال کرد که از سال 1994 آغاز شد.شرکت کنندگانی که حداقل 5 فنجان چای سبز در روز می نوشیدند نسبت به افرادی که کمتر از یک فنجان چای در روز می نوشیدند خطر مرگ (به ویژه در اثر بیماری های قلبی عروقی) به طور قابل توجهی کمتر بود.

3) چای سبز و کاهش کلسترول

تجزیه و تحلیل مطالعات منتشر شده در سال 2011 نشان داد که مصرف چای سبز ، به عنوان یک نوشیدنی یا به شکل کپسول ، با کاهش قابل توجه اما متوسط کلسترول کل و LDL یا “بد” ارتباط دارد.

4) خطر سکته مغزی و چای سبز

بر اساس مطالعه ای که در مجله Stroke: Journal of the American Heart Association منتشر شده است ، نوشیدن چای یا قهوه سبز به طور منظم با کاهش خطر سکته مغزی همراه است.دکتر یوشیهیرو کوکوبو ، دکتر ، سرپرست این مطالعه گفت: “این اولین مطالعه در مقیاس بزرگ است که اثرات ترکیبی چای سبز و قهوه را بر روی خطرات سکته مغزی بررسی می کند. شما ممکن است با افزودن چای سبز روزانه به رژیم غذایی خود ، یک تغییر سبک زندگی کوچک اما مثبت ایجاد کنید تا به کاهش خطر سکته کمک کند. ”

5) چای سبز برای دیابت نوع 2

مطالعات مربوط به رابطه بین چای سبز و دیابت متناقض است. برخی خطر کمتری برای ابتلا به دیابت نوع 2 در افراد چای سبز نسبت به افرادی که چای مصرف نکرده اند ، نشان داده است ، در حالی که مطالعات دیگر هیچ ارتباطی بین مصرف چای و دیابت نشان نداده است.

حتما بخوانید :   اثرات کمبود ویتامین B12 بر بدن

6) چای سبز و کاهش وزن

چای سبز ممکن است باعث کاهش وزن ناچیز و قابل توجهی در بزرگسالان دارای اضافه وزن و چاقی شود. با این حال ، از آنجا که کاهش وزن در مطالعات بسیار کم بود ، بعید به نظر می رسد که چای سبز از نظر بالینی برای کاهش وزن مهم باشد.

7) چای سبز و بیماریهای التهابی پوستی

یک مطالعه در سال 2007 نتیجه گرفت که چای سبز می تواند نوید درمانی جدید برای اختلالات پوستی مانند پسوریازیس و شوره سر باشد. محققان یک مدل حیوانی را برای بیماری های التهابی پوستی بررسی کردند که اغلب با لکه هایی از پوست خشک ، قرمز و پوسته پوسته ناشی از التهاب و تولید بیش از حد سلول های پوست مشخص می شود. کسانی که با چای سبز تحت درمان قرار گرفتند رشد کندتر سلولهای پوستی و حضور ژنی را نشان می دهد که چرخه زندگی سلول ها را تنظیم می کند.

8) حافظه فعال و اثرات چای سبز

تحقیقات منتشر شده در مجله Psychopharmacology نشان می دهد که چای سبز می تواند عملکردهای شناختی مغز ما ، به ویژه حافظه فعال را تقویت کند.تیم تحقیقاتی گفت که یافته های آنها حاکی از آن است که چای سبز می تواند در درمان اختلالات شناختی مرتبط با اختلالات اعصاب و روان ، مانند زوال عقل امیدوار کننده باشد.

9) چای سبز و آلزایمر

در مطالعه ای که در سال 2011 منتشر شد ، محققان اثر بخشی از چای سبز ، CAGTE (یا عصاره چای سبز “در دسترس روده بزرگ”) را پس از هضم آزمایش کردند تا ببینند چگونه بر پروتئین اصلی بیماری آلزایمر تأثیر می گذارد.انجمن آلزایمر اظهار داشت که “این مطالعه به تحقیقات قبلی اضافه می کند که نشان می دهد چای سبز می تواند به کاهش خطر ابتلا به بیماری آلزایمر کمک کند. با این حال ، محققان از دوز ماده شیمیایی فعال چای سبز بسیار بیشتر از آنچه در بدن انسان یافت می شد ، استفاده کردند. برای درک اینکه آیا چای سبز با دوز بسیار کمتری محافظت می کند و همچنین برای درک سازوکار لازم ، تحقیقات بیشتری لازم است. “مطالعات دیگر نشان داده است که چای سبز برای جلوگیری از حفره های دندانی ، استرس ، خستگی مزمن ، درمان بیماری های پوستی و بهبود آرتروز با کاهش التهاب مفید است.

برای اثبات این نظریه ها تحقیقات بیشتری لازم است.

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.