دمای مناسب نوشیدن چای چیست؟

دمای مناسب نوشیدن چای

آیا می دانید چای در واقع می تواند باعث سرطان شود؟ درست است. نوشیدنی نشان داده شده است که باعث کاهش خطر ابتلا به برخی سرطانها می شود و باعث ایجاد این بیماری نیز می شود. چطور؟ نوشیدن چای بیش از حد گرم (یا نوشیدنی دیگری نیز) می تواند باعث سرطان مری شود. به همین دلیل مهم است که چای خود را در دمای مناسب بنوشید. و به ندرت دمایی است که شما در آن چای دم می کنید. بنابراین دمای مناسب برای نوشیدن چای چیست؟ ما در ادامه به جزئیات بیشتری خواهیم رسید ، اما پاسخ سریع در اینجاست. این مقاله توسط محقق و مترجم مجله جوان کاپ سهیل علی اسعدی از سایت letsdrinktea ترجمه و گردآوری شده که می توانید در ادامه مطالعه کنید.

 

بهترین دما برای نوشیدن چای چیست؟

شما می خواهید چای (یا قهوه یا نوشیدنی گرم دیگر) زیر 150 درجه سانتیگراد (65 درجه سانتیگراد) باشد. در حالت ایده آل ، شما می خواهید آن را به 135 درجه (57 درجه سانتی گراد) نزدیک کنید.

در این دما می توانید مطمئن باشید که از نوشیدن مایعی که خیلی گرم است ، به دهان ، زبان و گلو خود آسیب نمی رسانید.

 

توجه داشته باشید که دمای نوشیدنی با دمای دم کردن یکسان نیست. بسته به نوع چای بسیار متفاوت است. همچنین تاثیر زیادی در طعم دارد. بیایید نگاهی گذرا به عواملی که در طعم چای تأثیر می گذارد ، بیاندازیم ، با تمرکز ویژه ای بر دماغه دم کردن.

 

دما و سایر عوامل موثر بر طعم چای

زن چای می نوشد

وقتی نوبت تهیه یک فنجان کامل چای می رسد ، عوامل بسیاری باید مورد توجه قرار گیرد. شما باید در مورد یک نوع چای ، وسایلی که برای درست کردن آن استفاده می کنید ، میزان استفاده از برگ ها ، زمان سیر شدن و درجه حرارت تصمیم بگیرید.

 

فاکتورهای زیر روی طعم چای فنجان شما تأثیر می گذارد:

  1. نوع چای (یعنی نحوه رشد و فرآوری برگها)
  2. کیفیت چای
  3. سن برگهای چای (برگهای مسن طعم خود را از دست می دهند ، البته یک استثناء است)
  4. زمان سرقت
  5. درجه حرارت سرد

در این مقاله ، در وهله اول نگرانی خودمان را با دو مورد آخر ، به ویژه دما نشان خواهیم داد. درجه حرارت سرد چیزی است که بسیاری از ترکیبات مهم موجود در چای را فعال می کند.

اما اول ، بیایید نگاهی گذرا به فاکتور اول بیاندازیم: نوع چای. تمایز اصلی بین انواع مختلف چای (یعنی چای سبز ، چای سیاه ، چای اولونگ و غیره) میزان اکسیداسیون برگهاست.

 

اکسیداسیون

با استفاده از روش پردازش چای ، برگها پخته می توان ، نورد می توان یا برفی را در اختیار شما قرار داد و به اکسیژنهای مهم دسترسی اکسیژن می دهد. با تغییر رنگ برگهای چای ، می توان آن را مجدداً نمایش داد ، می توانید آن را در معرض اکسیژن اجباری ، به یک سایه تیره قهوه ای تغییر دهید.

انواع ارائه چای برای دوره های زمانی متفاوت نمایش می دهد. به عنوان مثال ، چایون به سختی نماینده می توان ، در حال حاضر که اولونگ را به شما ارائه می دهد نماینده می شود و چای می تواند کاملاً خلاصه شود.

با ارائه خدمات رسمی ، چای ، هر کس دیگری را قادر می سازد تا با استفاده از آن، بتواند از آن مراقبت کند. این همه به این وسیله که می توان از نظر مواد شیمیایی متناسب با است.

آنزیم کافی است به نام پلی فنول حاوی کاتچین مجاز باشد و تحت تأثیر فعالیت اکسیژنتی می گیرند. کاتچین مزایای سلامتی با قدرت بیشتری دارد، اما می توانید برادر خود را از بین ببرید. کاتچین ها چای را به سرعت تلخ می کنند ، اما می توانند از بین بروند ، اما می توانند از بین بروند.

گرما کلید برای باز کردن قفل سوزنی ها است است. می توانید در معرض دید خود قرار دهید. افزودن آب جوش به چای که به سختی می تواند از بین برود ، مجاز است از کاتچین ها را به خود جلب کند و تصمیم گیری کند. چای با نماینده تر شده است و می توانید با سرعت بیشتری کنترل کنید (کنترل کنید که بتوانید کاتتین ها را انتخاب کنید.

 

دمای آب

کتری آب جوش

بیشتر افراد از یک کتری چای سوت مانند Le Creuset Q9401-17 استفاده می کنند تا آب را برای چای خود گرم کنند. این باعث آب جوش می شود که برای بسیاری از انواع چای خیلی داغ است. خوشبختانه ، روش هایی وجود دارد که می توانید دمای آب را برای تهیه آب خود بهینه کنید.

ساده ترین راه حل این است که به سادگی آب سرد اضافه کنید ، یا اینکه بگذارید آب کمی قبل از ریختن آن روی برگهای چای شما کمی خنک شود. برای دقت بیشتر از دماسنج استفاده کنید.

بهترین راه برای اطمینان از اینکه همیشه آب دریافت کنید که در دمای کامل استفاده از دیگ بخار آب با تنظیم درجه حرارت متغیر یا کتری برقی با همان است.

شما همچنین می توانید از اندازه حباب های موجود در آب استفاده کنید زیرا نزدیک به نقطه جوش است تا دما را تخمین بزنید ، اگرچه این روش خیلی دقیق نیست.

برای استفاده از حباب ها ، اجازه دهید آب تا جوش ملایم گرم شود. وقتی حباب ها به اندازه مورد نیاز خود رسیدند ، گرم کردن آب را متوقف کنید.

حباب های اندازه نخود فرنگی برای چای سبز مناسب است ، در حالی که برای چای های سیاه ، پوستی و گیاهی ، حباب ها باید به اندازه دیم باشند. چای اولونگ باید بین هم باشد و چای سفید باید کمی کوچکتر از اندازه نخود باشد.

حتما بخوانید :   بهترین چای ها برای نوشیدن در هوای گرم

 

زمان دم کشیدن چای

زمان دم کشیدن چای

زمان سرمازدگی تأثیر زیادی بر روی عطر و طعم و دما دارد. و دقیقاً مانند دما ، هر نوع چای دستورالعمل های منحصر به فردی با توجه به اینکه چه مدت باید برگ ها در آب بمانند قبل از اینکه چای آماده مصرف شود ، باشد.

چای های ظریف سبز فقط یک یا دو دقیقه برای تند شدن نیاز دارند ، در حالی که چای های تیره تر به سه تا پنج دقیقه نیاز دارند.

بسیاری از مشروبات الکلی چای برای تنظیم استحکام دم خود تکیه می کنند ، اما این می تواند باعث طعم تلخ شود زیرا بعضی از ترکیبات بعداً در فرآیند تولید دم می شوند. گفته می شود ، برخی از مردم از طعم تلخی بیشتری برخوردار می شوند.

مدت زمان کوتاه تر برای استخراج بسیاری از ترکیبات فرار که عطر و طعم را تشکیل می دهند ، کار می کند ، بدون آنکه از استعداد و تلخی زیاد استفاده شود. اگر مدت زمان کوتاه تر چای شما را بیش از هفته کرد ، از برگهای چای بیشتری در آنتن دهنده استفاده کنید تا این کار را جبران کنید.

درجه حرارت بالاتر باعث می شود که برگ ها مجدداً آب شوند و به آنها اجازه می دهد تا سریعاً طعم های خود را آزاد کنند. به همین دلیل ، در صورت کمبود آب می توانید یک تعویض زمان طعم کار کنید تا طعم را متعادل کنید.

اگر آب مورد استفاده شما خنک تر از حد معمول است ، برای استخراج طعم باید از زمان طولانی تر استفاده کنید. حتی اگر آب سرد به اندازه کافی طولانی به آن بدهید (حتی بیشتر در مورد زیر) آب آب سرد نیز قادر است انواع طعم ها را استخراج کند.

در پایان یافتن تعادل مناسب بین دما ، زمان سرما خوردگی و مقدار برگ نیاز به آزمایش دارد.

اگر تازه مشروبات الکلی چای ندارید ، در ابتدا بهترین شرط بندی شما انواع مختلفی است که انعطاف پذیر تر هستند و حتی اگر کمی کار روند تولید دم کرده را باز کنید ، طعم خوبی دارند. اینها معمولاً چایهای اکسیده شده مانند چایهای سیاه هستند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد روند تولید دم کرده و چگونگی تأثیر آن بر طعم و همچنین درجه حرارت مناسب برای دم کردن و زمان های خنک کننده برای هر نوع چای ، راهنمای کامل دم کردن من را مطالعه کنید.

مهم نیست که در چه دما چای خود را دم کنید ، یک مشکل بزرگ وجود دارد. نوشیدن با خیال راحت همیشه داغ خواهد بود. حتی اگر بتوانید نوشیدن آن را به صورت گرم انجام دهید ، نباید این کار را انجام دهید ، زیرا مایعات گرم می توانند صدمات جبران ناپذیری وارد کنند.

 

آیا نوشیدنی های گرم باعث سرطان می شود؟

مطالعات زیادی در مورد مزایای سلامتی و خطرات نوشیدنی های کافئین دار و نوشیدنی های گرم وجود دارد. بسیاری از محققان ادعا می کنند که این محتوای نوشیدنی های گرم نیست ، بلکه درجه حرارت خود نوشیدنی است ، که باید نسبت به آن احتیاط کنید.

طبق آژانس بین المللی تحقیقات ، مصرف نوشیدنی هایی که بیش از صد و پنجاه درجه باشد می تواند خطر ابتلا به سرطان مری را افزایش دهد.

تحقیقات نشان می دهد که مصرف نوشیدنی های بسیار گرم می تواند خطر ابتلا به سرطان را دو برابر کند که در حال حاضر یکی از آن در پنجاه و پنج است. این به دلیل صدمه ای است که گرما می تواند به گلو وارد کند.

گرچه تحقیقات هنوز در مراحل اولیه خود است ، بسیار نگران کننده است. به همین دلیل بهتر است آن را ایمن بازی کنید و هنگامی که بسیار گرم است چای خود را ننوشید.

 

درجه حرارت ایده آل برای چای

دمای ایده ال چای

بعد از اینکه آب را جوشانید و چای خود را ریختید ، می خواهید قبل از نوشیدن مطمئن شوید که به اندازه کافی سرد شده است. حداقل ، مطمئن شوید که چای زیر صد و پنجاه درجه باشد.

صد و سی و پنج درجه حرارت بهتر برای هر نوع نوشیدنی گرم است. در این درجه حرارت پایین می توانید مطمئن باشید که به دهان و گلو آسیب نمی رسانید.

این بدان معنا نیست که شما نمی توانید دستورالعمل های مناسب برای گرم کردن را رعایت کنید و آب را بر اساس نوع چای در دمای مناسب بجوشانید. این بدان معنی است که شما باید اطمینان داشته باشید که آب قبل از نوشیدن زمان خنک شدن داشته است.

بدیهی است ، از آنجایی که چایهای سیاه و مخلوط های گیاهی در دمای بالاتر تولید می شوند ، برای خنک شدن به مدت بیشتری نیاز دارند. در حالی که اگر عجله دارید می توانید کمی آب سرد یا یخ اضافه کنید ، این می تواند بر طعم چای تأثیر بگذارد و می تواند آن را به طعم سیراب تبدیل کند.

همیشه بهتر است کمی صبور باشید و به آن زمان زیادی بدهید تا قبل از نوشیدن آن ، به طور طبیعی خنک شود. و کمک به فرم دماسنج کمک نمی کند.

 

دماسنج

ممکن است برخی از نوشندگان چای از این ایده استفاده کنند که دماسنجی را برای آزمایش دمای آب آنها به کار می برد ، اما این یک ابزار عالی است ، اگر می خواهید خطر سرطان را پایین بیاورید و بیشتر از چای خود استفاده کنید.

بسیاری از تولید کنندگان عمده چای اکنون نسخه مورد نظر خود را از دماسنج چای تولید می کنند ، اما شما می توانید از هر نوع دماسنج مواد غذایی استفاده کنید ، خواه یک دماسنج دستی اصلی باشد یا از باتری برخوردار باشد.

حتما بخوانید :   قهوه اسپرسو و خواص آن را بیشتر بشناسید

این یکی انتخاب خوبی و ارزان است. استفاده از یکی از این دماسنجها این اطمینان را به شما می دهد که قبل از مصرف چای ، آب کافی برای خنک شدن در دمای مطمئن داشته باشید.

من به شدت توصیه می کنم که از خود در برابر سوختگی که می تواند به بافتهای لطیف در دهان و گلو آسیب برساند ، محافظت کنید و خطر ابتلا به سرطان را بعداً در زندگی کاهش دهید. آنها همچنین برای نوشیدن قهوه و نوشیدنی های نوشیدنی دیگر نیز عالی هستند.

یک دماسنج نه تنها اطمینان حاصل می کند که چای را در حالی که خیلی گرم است نوشیدنی نیست ، بلکه اطمینان خواهد داد که اجازه ندهید خیلی سرد شود. اگر بیش از حد خنک شود ، برخی از مزایای سلامتی خود را از دست می دهد و همچنین طعم خوبی ندارد.

 

چگونه طعم خوب چای را تجربه می کنیم

ارتباط تنگاتنگ بین عطر و طعم چای و دمای آب همچنین می تواند جوانه های طعم ما را تحت تأثیر قرار دهد زیرا آنها به درجه حرارت حساس هستند. جوانه های طعم ما تحریک می شوند و در دماهای بالاتر شروع به کار می کنند. این سیگنال را به مغز می فرستد تا بتواند طعم دهنده ها را تشخیص دهد.

اگر چای شما سرد شد ، از دوباره گرم کردن آن در مایکروویو خودداری کنید. نه تنها تشخیص دمای مناسب دشوار است ، بلکه چای از قبل اکسیده شده است و گرم کردن دوباره آن باعث می شود طعم آن بیش از حد تلخ شود.

اجازه داشتن سرمازدگی یک سرماخوردگی ایده آل نیست ، اما دم کردن چای با آب سرد یک موضوع متفاوت است. تزریق سرماخوردگی و نان های سرد به سرعت محبوبیت در حال رشد هستند.

تولید آنها آسانتر است (اگرچه مدت زمان بیشتری طول می کشد) و در حقیقت کاتچین های بیشتری را حفظ می کنند ، زیرا هیچکدام با حرارت از بین نمی روند. و با وجود آب سرد ، کاتچین ها به هر حال به دلیل زمان دم کردن بسیار طولانی آزاد می شوند.

 

چای سرد

چای سرد

همانطور که می دانید ، تعادل ظریف برای دستیابی به فنجان کامل چای داغ وجود دارد. شما نمی خواهید از دمایی استفاده کنید که خیلی پایین یا خیلی زیاد باشد. یک راه برای جلوگیری از مقابله با این کار ، تهیه چای سرد است.

دم کردن چای سرد به درستی باعث آزاد شدن کاتچین ها نیز می شود. با وجود استفاده از آب سرد ، به هر حال به دلیل زمان دم کردن بسیار طولانی آزاد می شوند. اما آب سرد هیچ گونه تانن را رها نمی کند و چای حاصل را شیرین و تلخ نمی کند.

چای دم کرده سرد می تواند یک راه عالی برای به دست آوردن مزایای سلامتی باشد ، بدون تلخی و بدون کافئین. بیایید نگاهی گذرا به برخی از مزایای بهداشتی و درمانی کاتکین ها بیاندازیم.

پلی فنول ها و کاتچین های موجود در یک چای می توانند به مقابله با آسیب سلولی ، مبارزه با پیری کمک کرده و از بیماری های مضر جلوگیری کنند. به همین دلیل می خواهید آب به اندازه کافی داغ باشد تا این ترکیبات آزاد شود اما به اندازه کافی گرم نیست که به آنها آسیب برساند یا تأثیر منفی بر روی طعم چای شما بگذارد.

یا می خواهید چای را سرد کنید و همین باعث آزاد شدن کاتچین ها می شود. اما توجه داشته باشید که دم کردن سرما همان دم کردن برگها با آب گرم نیست و بعد بگذارید تا خنک شود. این در واقع منجر به از بین رفتن کاتچین ها می شود.

آنها در دماهای بالاتر آزاد می شوند ، اما با افت دما گرایش پیدا می کند. مطالعات نشان داده اند که چای سبز در صورت اجازه خنک شدن ، بیشتر محتوای کاتچین خود را از دست می دهد. به همین دلیل ایده آل نیست که بگذارید چای شما کاملاً خنک شود.

خبر خوب این است که این اتفاق در مدت زمان 5-7 ساعت رخ می دهد ، بنابراین نگران نباشید اگر چای شما فقط یک ساعت سرد شده باشد یا خیر.

همین مطالعه که در بالا به آن اشاره شد همچنین نشان داد که اضافه کردن آب لیمو به چای باعث کند شدن این روند می شود ، بنابراین می توانید علاوه بر اضافه کردن مقداری طعم اضافی ، خودتان را حتی بیشتر از این زمان خریداری کنید.

 

بهترین دما برای نوشیدن : نتیجه گیری

وقتی صحبت از طعم و مزایای سلامتی چای می شود ، درجه حرارت دم کردن بسیار مهم است. با اطمینان از استفاده از دمای مناسب ، می توانید بسیاری از ترکیبات مهم را در چای باز کنید ، بنابراین بیشترین مواد مغذی را از هر فنجان دریافت می کنید.

دمای نوشیدنی به همان اندازه مهم است.

ممکن است فکر کنید چای هر چه داغ تر باشد ، لذت بخش تر است ، اما نوشیدن مایعات بسیار گرم می تواند باعث آسیب جدی شود. این می تواند منجر به سرطان مری و سایر مشکلات بهداشتی در جاده شود.

به همین دلیل است که همیشه باید بگذارید چای شما قبل از نوشیدن در دمای بین 135 تا 150 درجه فارنهایت (57 تا 65 درجه سانتیگراد) خنک شود.

در صورت لزوم از یک دماسنج استفاده کنید. سلامتی شما خیلی مهم است!

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.