10 ترس مانع موفقیت

ترس های مانع موفقیت

10 ترس مانع موفقیت : وقتی ترس و استرس غیر ضروری ذهن و قلب ما را تسخیر می کند،زندگی ما از بین می رود. ترس ما را ناتوان کرده و مانع اقدامات مثبت برای حرکت به جلو می شود. انواع مختلفی از ترس می تواند زندگی روزمره ما را به طور نامحسوس کنترل کند. رایج ترین ترس های مانع موفقیت معمولا غیر ضروری است. این بدان معناست که برخلاف ترس غریزی، این نوع ترس ها بیشتر ساختاری از ذهن ما هستند یا از طریق تجربیات گذشته به ما القا می شوند.

ترس غیرضروری را می توان شناسایی کرد. باید از آن ها اجتناب کنید. آن‌ها جدای از اینکه مانع اعمال، اهداف و پیشرفت ما در زندگی می‌شوند هیچ تاثیر مثبت و واقعی دیگری ندارند. در اینجا 10 نوع ترس غیرضروری را برای شما ذکر کرده ایم. شما بایستی این ترس ها را شناسایی کنید و نگذارید مانع پیشرفت و موفقیت شما شوند. مقاله 10 ترس مانع موفقیت توسط محقق و مترجم مجله جوان کاپ مائده قادری از سایت lifehack ترجمه و گردآوری شده که می توانید در ادامه مطالعه کنید

 

ترس از شکست

همه ما در مقطعی از زندگی خود از عدم موفقیت در کاری ترس داریم. این می تواند شامل ترس از عدم موفقیت در مصاحبه شغلی، فعالیت تجاری، رابطه، رسیدن به هدف و غیره باشد. این مشکل زمانی بوجود می آید که به طور کلی به ترس از شکست تبدیل شود.

برخی از موفق ترین افراد برداشت متفاوتی از شکست دارند. آنها گویی از شکست جدا شده اند و این هیچ نتیجه ای برای زندگی آنها ندارد. به عبارت دیگر، شکست چیزی در مورد آنها یا کار آنها نمی گوید یا بر موفقیت آن ها دلالت نمی کند. شکست تنها  یک قدم مهم دیگر به سمت اهداف آنها است.

 

چگونه بر این ترس غلبه کنیم

مثلاً بگویید یک فرصت شغلی به طور غیرمنتظره ای پیش می آید. این شغلی است که مدتهاست می خواهید. شما برای مصاحبه فراخوانده می شوید. ضمنراحساس ترس از اینکه فرصت طلایی را از دست بدهید، فشارها و استرس های خود را افزایش می دهید.

شما از شکست خوردن می ترسید. چگونه می توانید این ترس را از بین ببرید، آیا می دانید که شکست فقط می تواند شما را ضعیف کند؟ یکی از کارهای مهمی که باید انجام دهید این است که از فکر کردن یا اهمیت دادن بیش از حد به نتیجه و پایان کار خود صرف نظر کنید. از ربط دادن نتایج آینده با رویدادها اجتناب کنید. هرگونه انتظار و پیش بینی را کنار بگذارید و فقط توجه خود را معطوف به خود آن چیز کنید.

 

ترس از ناشناخته ها

وقتی چیزی مانند آینده ناشناخته یا نامعلوم باشد، تهدیدی ظریف محسوب می شود و به یکی از انواع متداول ترس تبدیل می شود و باعث اضطراب می شود. با این حال، این ترس یا اضطراب به وضوح یک پاسخ غیر منطقی به یک موقعیت است. هیچ تعریف و جوهر واقعی ندارد. خوب است که در مورد چیز ناشناخته محتاط باشید، اما ترس از ناشناخته تنها راهی برای از دست دادن فرصت های فراوان و مهیج زندگی است.

 

چگونه بر این ترس غلبه کنیم

شما باید با علاقه با ناشناخته ها روبرو شوید اما سوء ظن یا بی اعتمادی نداشته باشید. اگر تصمیم دارید یک تغییر در زندگی ایجاد کنید، مورد بعدی ناشناخته است، اما آیا باید باور کنید که آینده در انتظار شکست دادن شما است؟ یا باید به غریزه و قلب خود اعتماد کنید و ایمان پیدا کنید که آینده خوب خواهد شد؟

 

ترس از تغییر

یکی از رایج ترین انواع ترس، که ارتباط تنگاتنگی با ترس از چیزهای ناشناخته دارد، ترس از تغییر است. این ترس باعث می شود که ما به موقعیت آسوده و راحت خود بچسبیم. بسیاری از چیزهای با ارزش در زندگی ناشی از بیرون کشیدن خود از منطقه آسایش و رسیدن به سطح بعدی است. اینکار نیاز به شجاعت و عزم راسخ دارد که چیزهای جدید را بپذیرید و وابستگی های ذهنی و عاطفی قدیمی را کنار بگذارید.

حتما بخوانید :   دمای مناسب نوشیدن چای چیست؟

 

چگونه بر این ترس غلبه کنیم

بارها برای ما اتفاق افتاده است : تغییر شغل، ترک شغل تمام وقت، تغییر سبک زندگی و … در ابتدا شما احساس می کنید انرژی یا اراده تغییر ندارید اما پس از آن نقطه ی عطف به وجود می آید، مثل بچه ای که شنا یاد می گیرد. او با یک ترس شدید یک دست خود را به لبه استخر نگه داشته است. او مردد است، و سپس اجازه می دهد تا در آب غوطه ور شود و با اراده ی خود و بدون کمک کسی شنا کند.

 

ترس از گذشته ی تو خالی و خیالی

گذشته می تواند یک شبح باشد، ما را آزار دهد. ما حتی گذشته موازی ساختگی ایجاد می کنیم، گذشته هایی که می توانستند اتفاق بیفتند اما این اتفاق نیفتاد. یادگیری از گذشته ضروری است، اما ترس از آن مطمئناً چنین نیست. ترس از گذشته چیست؟ این ترس از احساس مجدد برخی احساسات منفی مرتبط با گذشته شما مانند احساس گناه، حسرت و کینه است. این احساسات می توانند کاملاً نگران کننده باشند، اما اگر آگاهانه به خود یادآوری کنیم که گذشته در زمان حال جایی ندارد، قدرت آنها بر ما غلبه نخواهد کرد.

 

چگونه بر این ترس غلبه کنیم

بگذارید بگوییم شما پشیمان هستید از این که هر از گاهی  گذشته شما را آزار می دهد. چگونه بر  این حالت ناخوشایند چیره می شوید؟ با بخشش خود و پذیرفتن اینکه موجودی هستید با احساسات و اعتقادات در تغییر مداوم. “شما” ده سال پیش فردی متفاوت از “خودتان” در حال حاضر بود. پیوند بین آنها فقط در ذهن شماست. خود گذشته خود را بخاطر آنچه بود ببخشید و آن پیوند را قطع کنید

 

ترس از عدم تأیید توسط دیگران

به عنوان موجودات اجتماعی، ما از سنین جوانی پرورش یافته ایم تا افکار و عقاید دیگران را درباره خود و آنچه انجام می دهیم مورد توجه قرار دهیم، که این باعث ایجاد چندین نوع ترس شده است. ترس بخشی از معادله زندگی ما می شود. توجه به آنچه دیگران ممکن است درباره شما فکر یا احساس کنند، شما را از هدفتان دور می کند. این امر به ویژه هدر مواقعی صدق می کند  که می ترسید دیگران عقاید، انتخاب ها و رفتار شما را نپذیرند.

 

چگونه بر این ترس غلبه کنیم

به عنوان مثال، هر زمان که تصمیم می گیرید راجع به تغییر نگاه خود یا پیروی از سبک زندگی جدید، و ترس از عدم تأیید توسط همسن و سالان خود را احساس می کنید، خود را متقاعد کنید. به خود یادآوری کنید که آزاد هستید و مجذوب دیدگاه های دیگران نیستید. برای ایجاد اعتماد به نفس، مدیتیشن ذهن آگاهی را امتحان کنید. به محض اطمینان از اعتماد به نفس، از بین بردن آن سخت خواهد بود.

 

ترس از رد شدن یا پس زده شدن

در رابطه با ترس از عدم تأیید توسط دیگران، یکی دیگر از انواع ترس ها می توان به ترس از طرد شدن است، به ویژه طرد شدن از طرف کسانی که قلبتان نزدیک است اشاره کرد. ترس از طرد شدن فقط می تواند انسداد عاطفی ایجاد کند.

 

چگونه بر این ترس غلبه کنیم

این شامل تمرینات زیادی در زمینه آسیب پذیری است. فقط از طریق پذیرش اینکه احتمال دارد توسط برخی افراد مورد پذیرش قرار نگیریم می توانیم بر این ترس غلبه کنیم.

 

ترس از دست دادن کنترل

مردم معمولاً پس از احساس اینکه توسط دیگران کنترل شده اند، احساس بدبختی می کنند. آنها احساس ضعف، صدمه و از دست دادن اعتماد به نفس می کنند. این می تواند از یک رابطه بد، سوء استفاده فیزیکی یا کلامی و حتی تمسخر ناشی شود. حقیقت این است که ما هرگز قدرت و کنترل خود را از دست نمی دهیم. ما آن را هدیه می دهیم.

 

چگونه بر این ترس غلبه کنیم

هنگامی که احساس می کنید قدرت خود را از دست می دهید، برای مثال در مشاجره با رئیس خود در محل کار، به خود یادآوری کنید که تنها امضا کننده آن معامله هستید. بحث را کنار بگذارید، و هنگامی که از نظر احساسی به یاد می آیید و هوشیاری بیشتری دارید با او مقابله کنید.

حتما بخوانید :   پیشگیری و درمان افسردگی شغلی

 

ترس از شکستن قلب

شکستگی در قلب می تواند باعث ایجاد زخم های عاطفی شود و این زخم ها می توانند سالها باقی بمانند و به ضرر بستن ما در روابط و تجربیات جدید باشند. آنچه شما باید درک کنید این است که شکستگی قلب گذشته تنها انرژی عاطفی محبوس شده ای است که باید آزاد شود. به محض قطع ارتباط بین گذشته و آینده، ترس از بین می رود.

 

چگونه بر این ترس غلبه کنیم

وقتی می ترسید که قلبتان شکسته شود، به جای کنار کشیدن، دقیقاً برعکس عمل کنید. سعی کنید قلب خود را به روی فرد یا شرایط باز کنید. اجازه دهید این اتفاق بیفتد. وقتی به جای ترس، با دلی باز به موقعیت ها پاسخ دهید، اوضاع به طرز چشمگیری تغییر خواهد کرد و روابط از راه هایی که هرگز انتظار نداشتید، باز می شود. با هر بار احساس شکستن عاطفی، شما در مورد آنچه می خواهید از یک رابطه می خواهید بیشتر بیاموزید، که به شما کمک می کند به یک رابطه سالم و شاد برسید.

 

ترس از موفقیت

این ممکن است عجیب به نظر برسد، اما بله، ترس از موفقیت یکی از انواع رایج ترس است و این یک ترس غیر ضروری است.خوبیترس از موفقیت چندان شناخته شده نیست. ترس از موفقیت اساساً ترس از عدم توانایی تحمل یا تحقق بخشیدن به تغییر مثبت ناشی از موفقیت است. این ترس یک مشکل اساسی و آشکار است، زیرا ترس از موفقیت مانع موفقیت می شود.

 

چگونه بر این ترس غلبه کنیم

بسیاری از مردم در دستیابی به موفقیت چیزی بوده اند اما در آخرین لحظه به دلیل این ترس از آن دست کشیده اند. این مسئله به طور کلی برای خانم ها مشکل سازتر است. یک مطالعه نشان داد که “زنان به میزان کافی از خود تعدیف نمی کنند زیرا از واکنش هایی که با نقش های سنتی جنسیتی ناسازگار است می ترسند”. برای زنان، غلبه بر این ترس شامل فشار آوردن به انتظارات اجتماعی است که زنان کمتر از مردان موفق هستند.

برای هر کس، غلبه بر این ترس شامل این می شود که به خود بگویید که برای چالش آنچه در آینده قرار دارد آماده هستید، و قادر به هر آنچه زندگی برای شما به وجود می آورد هستید. سپس، احساس خوبی نسبت به همه موفقیت های خود شروع کنید.

 

ترس از عشق

البته این یکی از انواع شناخته شده ترس است. این تری باعث می شود که قلب خود را به روی دیگران باز نکنیم و خوشبختی پیدا نکنیم. ترس از عشق در اثر ترس های دیگر مانند ترس از طرد شدن، ترس از شکستگی قلب و ترس از موفقیت به وجود می آید. اشکال آشکار این ترس غیرضروری این است که مانع از انتقال و دربافت عشق می شود.

 

چگونه بر این ترس غلبه کنیم

اگر احساس می کنید از ابراز عشق به کسی می ترسید، دو سناریوی ساده تصور کنید، یکی که عشقی را که می دهید، متقابل است و هر دو خوشحال هستید. مورد دیگر جایی است که شما از دوست داشتن خودداری کنیو این عشق برای همیشه یک فرصت از دست رفته برای خوشبختی باقی می ماند. هر دو فرضی هستند، اما شما قدرت آن را دارید که یکی از آنها را تحقق بخشید. شما کدام یک را انتخاب می کنید؟

 

 کلام اخر 

این نوع ترس ها ترس های غیرضروری هستند که در نهایت شما را از داشتن زندگی بهتر باز می دارند. اگر با یکی از آنها همذات پنداری می کنید، مراقب سلامت روان خود باشید و برای غلبه بر آنها مراحل ساده ای را دنبال کنید و به سمت زندگی مورد نظر خود حرکت کنید.

 

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.