ترکیب قهوه و لیمو فوایدی دارد؟

ترکیب قهوه با لیمو

یک روند جدید اخیرا بر مزایای بالقوه سلامتی نوشیدن ترکیب قهوه و لیمو تمرکز دارد. طرفداران ادعا می کنند که این ترکیب به ذوب شدن چربی و تسکین سردرد و اسهال کمک می کند. از آنجایی که قهوه و لیمو هر یک اثرات اثبات شده متعددی بر سلامتی دارند، ممکن است از خود بپرسید که آیا نوشیدن این دو با هم فواید دیگری دارد یا نه.

این مقاله شواهد موجود در مورد ترکیب قهوه با لیمو را بررسی می کند تا ادعاها را تأیید یا رد کند. این مقاله توسط محقق و مترجم مجله جوان کاپ خانم مائده قادری از سایت healthline ترجمه و گرد آوری شده که می توانید در ادامه مطالعه کنید.

 

یک نوشیدنی با دو ماده رایج

قهوه و لیمو دو ماده رایج هستند که تقریباً در همه آشپزخانه ها یافت می شوند. قهوه یکی از پرمصرف ترین نوشیدنی ها در سراسر جهان – با دم کردن دانه های قهوه بو داده درست می شود. در حقیقت، حدود 75٪ از آمریکایی ها نوشیدن آن را روزانه گزارش می کنند. علت این امر بیشتر به دلیل کافئین موجود در قهوه، که باعث تحریک سیستم عصبی مرکزی و افزایش هوشیاری و خلق و خوی می شود است. از طرف دیگر، لیمو میوه ای است که متعلق به تیره مرکبات است.

آن ها بعد از پرتقال و نارنگی، سومین مرکبات تولید شده در جهان هستند. آن ها منبع خوبی از ویتامین C و آنتی اکسیدان ها هستند  به همین دلیل از قرن ها قبل به دلیل خواص دارویی آنها مورد استفاده قرار گرفته شده‌اند. جهت تهیه ی ترکیب قهوه با لیمو پیشنهاد می شود که 1 فنجان (240 میلی لیتر) قهوه را با آب 1 لیمو مخلوط کنید. در حالی که برخی ممکن است تصور کنند این یک ترکیب غیرمعمول است، برخی دیگر معتقدند که مزایای آن بیشتر از عطر و طعم عجیب و غریب است. اگرچه ممکن است علم مخالف این نظر باشد.

 

خلاصه مطلب

قهوه و لیمو دو ماده رایج با تأثیرات مفید بر سلامتی شما هستند. در حالی که برخی معتقدند که مخلوط کردن این دو مزایای چشمگیری دارد، اما ممکن است علم مخالف آن باشد.

قهوه و لیمو دارای چندین مزیت برای سلامتی هستند. قهوه و لیمو فواید زیادی برای سلامتی دارند که بیشتر با محتوای بالای آنتی اکسیدان موجود در آن ها در ارتباط است. این ها مولکولهایی هستند که بدن شما را از اثرات مضر مقادیر زیاد رادیکال های آزاد محافظت می کنند.

 

در ادامه مروری بر مزایای ارائه شده برای هر طعم قهوه برای شما آورده شده است.

 

1. فواید قهوه مبتنی بر شواهد علمی

دانه های بو دا

ده قهوه حاوی بیش از 1000 ترکیب فعال هستند، اما کافئین و اسید کلروژنیک به عنوان ترکیبات اصلی فعال همراه با ظرفیت آنتی اکسیدان بالا در صدر جدول هستند.  ثابت داده شده است که این دو مسیرهایی را محافظت می کنند که از رشد سرطان محافظت می کنند. همچنین قهوه را با کاهش خطر ابتلا به انواع مختلف سرطان از جمله سرطان کبد، پروستات، آندومتر، پستان، دستگاه گوارش و روده بزرگ مرتبط می دانند.

علاوه بر این، قهوه با کاهش خطر ابتلا به دیابت نوع 2، بیماری های قلبی و کبدی و افسردگی و همچنین بیماری آلزایمر و پارکینسون همراه است. سرانجام، محتوای کافئین آن مسئول اثر تقویت انرژی، تأثیر مثبت بر عملکرد ورزش استقامتی و توانایی افزایش کالری سوزانده شده و در نتیجه کاهش وزن است.

 

2. فواید آب لیمو بر اساس شواهد علمی

لیمو منبع غنی از ویتامین C و فلاونوئیدها است، که هر دو به عنوان آنتی اکسیدان های قوی عمل می کنند. ویتامین C و فلاونوئیدهای مرکبات با خطر کمتری از سرطان های خاص یعنی مری، معده، لوزالمعده و سرطان پستان مرتبط هستند. همچنین، هر دو ترکیب از بدن در برابر بیماری های قلبی محافظت می کنند، در حالی که ویتامین C  سیستم ایمنی بدن شما را تقویت می کند و به مبارزه با عفونت ها کمک می کند. همانطور که می بینید، ترکیب قهوه و لیمو فواید وسیعی را ارائه می دهند که بدن شما را در برابر بیماری های مزمن محافظت می کند. با این حال، ترکیب کردن این دو لزوماً به نوشیدنی قوی تر تبدیل نمی شود.

حتما بخوانید :   چاي و قهوه، محرك درس خواندن شما

 

خلاصه مطلب

ترکیب قهوه و لیمو حاوی ترکیبات مفید گیاهی با خاصیت مبارزه با سرطان هستند. همچنین ممکن است از شما در برابر بیماری های مزمن مانند بیماری های قلبی و دیابت محافظت کنند.

 

ادعاهای مشهور در مورد نوشیدن قهوه همراه با لیمو

چهار ادعای اصلی در مورد فواید نوشیدن ترکیب قهوه با لیمو وجود دارد. این همان چیزی است که علم در مورد آن ها سخن می گوید.

 

خواص قهوه

 

1. به کاهش چربی های بدن کمک می کند

این تصور در بین دستورالعمل های مختلفی که لیمو جزو مواد اولیه آن  ها است، رایج است، اما در نهایت، نه لیمو و نه قهوه نمی توانند چربی را ذوب کنند. تنها راه خلاص شدن از شر چربی های ناخواسته مصرف کالری کمتر یا سوزاندن بیشتر آن ها است. بنابراین، این ادعا نادرست است. با این حال، مطالعات نشان می دهد که قهوه ممکن است به شما در کاهش وزن کمک کند، به همین دلیل برخی افراد ممکن است با مصرف نوشیدنی، کاهش وزن کمی داشته باشند.

تحقیقات اخیر نشان داده است که کافئین ممکن است بافت چربی قهوه ای را تحریک کند. این چربی، نوعی از بافت چربی فعال متابولیکی است که با افزایش سن کاهش می یابد و می تواند کربوهیدرات ها و چربی ها را متابولیزه کند. یک مطالعه آزمایشگاهی و انسانی نشان داد که کافئین از یک فنجان استاندارد 8 اونس (240 میلی لیتر) قهوه می تواند فعالیت چربی قهوه ای افزایش دهد و باعث افزایش میزان متابولیسم شود که منجر به کاهش وزن شود.

به همین ترتیب، مطالعات قدیمی 1980 و 1990 توضیح می دهند که کافئین ممکن است در طی 3 ساعت پس از مصرف میزان متابولیسم شما را افزایش دهد و کالری سوخته شما را تا 8-11٪ افزایش دهد. این به این معنی است که ممکن است 79-150 کالری اضافی در روز بسوزانید. گفته ها حاکی از آن است که ممکن است اثر کاهش وزن به دلیل کافئین موجود در قهوه باشد نه مخلوط قهوه با لیمو.

 

2. سردرد را تسکین می دهد

سردردها و میگرن ها به عنوان عوامل اصلی معلولیت در افراد زیر 50 سال در سراسر جهان  شناخته شده اند. از این رو، یافتن چندین روش درمانی خانگی برای درمان آن ها معمول است. با این وجود، وقتی صحبت از استفاده از قهوه برای این منظور می شود، تحقیقات  نتیج متعددی را نشان می دهند. یک فرضیه حاکی از آن است که کافئین موجود در قهوه اثر انقباض عروقی دارد. این به این معنی است که رگ های خونی شما را سفت می کند و باعث کاهش جریان خون به سمت سر و تسکین درد می شود.

تحقیقات همچنین حاکی از آن است که کافئین می تواند اثرات دارویی مورد استفاده در سردرد و میگرن را تقویت کند. با این حال، یک فرضیه دیگر معتقد است که کافئین می تواند برای برخی دیگر، مانند سایر نوشیدنی ها و غذاها، مانند شکلات، الکل و مرکبات مانند لیموها، به عنوان عامل سردرد عمل کند. بنابراین، نوشیدن قهوه با لیمو ممکن است سردرد را تسکین داده یا آن را بدتر کند و اگر به کاهش درد کمک کند، بازهم به دلیل کافئین موجود در قهوه است، نه خود قهوه و لیمو.

حتما بخوانید :   چگونه هل را پرورش دهیم

 

3. اسهال را برطرف می کند

این درمان به قهوه آسیاب شده با لیمو نیاز دارد. با این حال، در حال حاضر هیچ مدرکی برای حمایت از استفاده از لیمو برای درمان اسهال وجود ندارد. قهوه روده بزرگ شما را تحریک می کند، که این امر نیاز شما به دفع مدفوع را افزایش می دهد. علاوه بر این، اسهال باعث کاهش قابل توجه مایعات می شود که می تواند منجر به کم آبی بدن شود، که ممکن است اثر ادرار آور قهوه را بدتر کند.

 

4. قهوه دارای مزایای زیادی برای پوست است

تحقیقات نشان می دهد که هر دو محتوای آنتی اکسیدان قهوه و لیمو ممکن است مزایای پوستی را فراهم کند، بنابراین به نظر می رسد ذره ای از این ادعا  حقیقت دارد. از یک طرف، اعتقاد بر این است که محتوای CGA قهوه باعث بهبود جریان خون و آبرسانی به پوست می شود. مطالعات نشان می دهد که مصرف آن ممکن است مقیاس پوست را کاهش دهد، نرمی را بهبود بخشد و از بین رفتن لک های پوست شود.

از طرف دیگر، محتوای ویتامین C لیمو ممکن است تولید کلاژن را تحریک کند و آسیب پوست ناشی از رادیکال های آزاد ناشی از قرار گرفتن در معرض آفتاب را کاهش می دهد. کلاژن پروتئینی است که قدرت و قابلیت ارتجاعی پوست شما را تأمین می کند. با این حال، هنوز هم می توانید با مصرف جداگانه قهوه و لیمو از این مزایا بهره ببرید.

 

خلاصه مطلب

به نظر می رسد قهوه مسئول بیشتر مزایای ادعای نوشیدن قهوه همراه با لیمو است، اگرچه لیمو نیز نقش مهمی در ادعاهای مراقبت از پوست دارد. با این حال، هیچ مدرکی نشان نمی دهد که آنها باید برای مزایای بیشتر با هم مصرف شوند.

 

نکات منفی ترکیب قهوه و لیمو

همانطور که در مورد فواید آن ها شواهدی وجود دارد، نکات منفی نیز در رابطه با ترکیب این دو وجود دارد. به عنوان مثال، شواهد نشان می دهد که ممکن است کسانی که مزایای قهوه زیاد می نوشند به کافئین اعتیاد پیدا کنند، که توسط سازمان بهداشت جهانی به عنوان یک اختلال بالینی شناخته شده است. مطالعات بیشتر همچنین نشان می دهد که مصرف منظم کافئین با اختلالات خواب و خواب آلودگی روزانه و همچنین افزایش خطر از دست دادن بارداری ارتباط دارد. در مورد لیمو، گرچه معمولاً غیر عادی است، اما برخی از افراد ممکن است به آب مرکبات، دانه ها یا پوست آن ها حساسیت داشته باشند.

 

خلاصه مطلب

در حالی که قهوه با لیمو دو ماده پرمصرف هستند، قهوه ممکن است خواب را مختل کند، باعث اعتیاد به کافئین شود و خطر از دست دادن بارداری را افزایش دهد. در همین حال، لیمو ممکن است در موارد نادر باعث ایجاد آلرژی شود.

 

نتیجه گیری

قهوه با لیمو، بیشتر به دلیل داشتن محتوای آنتی اکسیدان، فواید زیادی برای سلامتی دارند. با این حال، هیچ مدرکی برای اثبات این ادعا وجود ندارد که نوشیدن ترکیب قهوه با لیمو اسهال را برطرف می کند یا باعث ذوب شدن چربی می شود. در مورد سایر مزایای اعلام شده، می توان آنها را با مصرف قهوه یا آبلیمو به طور جداگانه به دست آورد. بنابراین، اگر دوست ندارید، نیازی به مخلوط کردن این دو نیست.

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.