خواص زنجبیل برای درمان گلو درد

خواص زنجبیل برای گلو درد

خواص زنجبیل برای درمان گلو درد : زنجبیل یک گیاه تند مزه است که برای پخت و پز و مزایای درمانی اش مورد استفاده قرار می گیرد.   دو مطالعه علمی و سنتی نشان دادند که زنجبیل به رفع  گلو درد  کمک می کند. زنجبیل از چند جهت ممکن است به گلودرد کمک کند.

به عنوان مثال، ممکن است مقداری درد ناشی از التهاب  را تسکین دهد. همچنین برای کمک به مبارزه با عفونت هایی که باعث گلودرد می شوند، ایمنی بدن را تقویت می کند. مقاله خواص زنجبیل برای درمان گلو درد توسط محقق و مترجم مجله جوان کاپ خانم مائده قادری از سایت healthline ترجمه و گرد آوری شده که می توانید در ادامه مطالعه کنید.

 

زنجبیل می تواند برای کمک به گلودرد کمک کند. در این مقاله خواص زنجبیل برای درمان گلو درد و نحوه مصرف زنجبیل توضیح داده شده است.

 

خواص دارویی زنجبیل

زنجبیل حاوی ترکیبات فعال زیستی است. ترکیبات بیواکتیو مواد مغذی گیاهی‌ای هستند که در غذاهای خاصی یافت می شوند و تأثیرات مفیدی بر سلامتی شما دارند. از مهمترین ترکیبات فعال زیستی در زنجبیل می توان به جینجروس اشاره کرد.

مطالعات نشان می دهد این ترکیبات دارای خواص ضد التهابی هستند که ممکن است به شما در کنترل یا کاهش خطر ابتلا به بسیاری از بیماری ها، از جمله گلودرد کمک کنند. با این حال، برای درک کامل نقش زنجبیل در درمان و تسکین گلودرد، تحقیقات علمی و کنترل شده تری لازم است. همچنین اعتقاد بر این است که زنجبیل دارای خواص ضد میکروبی است که می تواند به مبارزه با عفونت ها (باکتریایی یا ویروسی) کمک کند.

در یک مطالعه آزمایشگاهی، محلولی با 10 درصد عصاره زنجبیل برای مهار استرپتوکوک موتانس، آلبیکنس و انتروکوکوس فکالیس تهیه شد. این سه میکروارگانیسم معمولاً مسئول عفونت های دهانی هستند. با این حال تحقیقات بیشتری لازم است تا به طور خاص تأثیرات زنجبیل بر روی باکتری ها و ویروس های شناخته شده در گلودرد بررسی شود.

در آخر، زنجبیل دارای خواص آنتی اکسیدانی است. آنتی اکسیدان ها ممکن است فواید محافظتی و درمانی در برابر بیماری ها فراهم کنند. در یک مطالعه، مشخص شد که خواص زنجبیل برای درمان گلو درد بسیار مناسب است.

 

خلاصه مطلب:

زنجبیل دارای خواص بسیاری است که یک رویکرد طبیعی چند وجهی را برای درمان گلودرد فراهم می کند. زنجبیل ممکن است به تسکین و مبارزه با عفونت کمک کند، در حالی که ایمنی را برای از بین بردن دلایل گلودرد تقویت می کند.

 

زنجبیل دارای اثرات ضد التهابی است

دردی که در گلو احساس می کنید معمولا با  التهاب و خارش گلو همراه است. این التهاب می تواند نتیجه پاسخ ایمنی بدن شما به یک عفونت یا ناشی از یک ماده تحریک کننده مانند قطره پس از عمل بینی باشد.

اثرات ضد التهابی زنجبیل می تواند با تسکین التهاب، گلودرد را تسکین دهد. تحقیقات نشان می دهد که زنجبیل ممکن است این کار را با جلوگیری از پروتئین های پیش التهاب در بدن انجام دهد. این پروتئین ها باعث درد و خارش التهابی می شوند.

علاوه بر این، تحقیقات در دو مطالعه مختلف نشان می دهد که زنجبیل به درد لوزه ها و التهابات التهاب بینی در ترکیب با گیاهان دیگر کمک می کند. در یک مطالعه، از هر 10 شرکت کننده مبتلا به التهاب لوزه مزمن 7 نفر شاهد کاهش علائم التهاب لوزه بوده اند. مطالعه آزمایشگاهی دیگری نتایج امیدوار کننده ای را نشان داد.

 

خلاصه مطلب:

گلودرد پاسخی ایمنی به عفونت است. زنجبیل ممکن است با کاهش پاسخ های التهابی دردناک در مبارزه با عفونت، به کاهش دردی که ایجاد می کند کمک کند.

 

زنجبیل سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند

زنجبیل ممکن است به تسکین درد گلو کمک کرده و زمان بهبودی شما را بهبود بخشد. ترکیبات زنجبیل ممکن است ایمنی بدن را افزایش دهند. بیشتر گلودرد به علت ویروس ایجاد می شود. این شامل ویروس سرماخوردگی، آنفولانزا و مونونوکلئوز می شود. داروهای سرماخوردگی نمی توانند ویروس ها را از بین ببرند. اما ممکن است زنجبیل بتواند این کار را بکند.

یک مطالعه آزمایشگاهی نشان داد که زنجبیل سیستم ایمنی بدن را برای از بین بردن ویروس ها تحریک می کند. این نتایج نشان می دهد که زنجبیل توانایی کاهش گلودرد، تسکین سریع علائم و بهبود زمان بهبودی را دارد. برای تأیید این نتایج به انجام دادن آزمایش روی انسان نیاز است.

حتما بخوانید :   گیاه دارویی پونه را بیشتر بشناسید

 

خلاصه مطلب:

زنجبیل باعث افزایش پاسخ های ایمنی برای از بین بردن ویروس ها می شود. بسیاری از گلودردها ناشی از عفونت های ویروسی است که با آنتی بیوتیک قابل درمان نیست. زنجبیل ممکن است گلودرد را تسکین داده و زمان بهبودی را تسریع کند.

 

زنجبیل از عوامل بیماری زا و سموم محافظت می کند

زنجبیل ممکن است با محافظت در برابر باکتری ها، عوامل بیماری زا و سموم به گلودرد کمک کند. این ها به عنوان میکروب شناخته می شوند. برخی از این میکروب ها باعث گلودرد می شوند. این شامل گلودرد استرپتوکوکی است که توسط باکتریهای استروپتوکوس ایجاد می شود.

در یک مطالعه اثر عصاره زنجبیل در مقایسه با آنتی بیوتیک ها بر روی باکتری های ایجاد کننده استرپتوکوکی مقایسه شده است. در این مطالعه ، زنجبیل را به مقادیر مختلف  ریشه و برگ گیاه استخراج و با آب یا اتانول رقیق کردند.

حلال های ساخته شده از برگ و ریشه در مهار باکتری ها به همان اندازه موثر بوده و با آنتی بیوتیک ها قابل مقایسه هستند. حلال  های پایه اتانول از حلالهای پایه آب موثرتر بودند. برای درک اثرات ضد میکروبی زنجبیل در افراد، تحقیقات بیشتری لازم است.

 

خلاصه مطلب:

زنجبیل دارای خواص ضد میکروبی است. این ماده ممکن است به مهار عوامل بیماری زا که باعث گلودرد می شوند کمک کند و ممکن است جایگزینی برای آنتی بیوتیک ها برای درمان برخی از عفونت های باکتریایی باشد.

 

نحوه مصرف زنجبیل برای درمان گلو درد

برای درمان گلودرد، می توانید از چند طریق زنجبیل مصرف کنید.

 

3. ریشه زنجبیل خام

  • ریشه زنجبیل خام را می توانید در بخش محصولات برخی از فروشگاه های مواد غذایی پیدا کنید. به نظر می رسد ریشه ای قهوه ای کم رنگ است و در اندازه های مختلف قابل خریداری است.
  • برای استفاده، با برداشتن سطح خارجی پوست مانند شروع کنید. این کار را می توانید با استفاده از یک قاشق و خراشیدن در امتداد سطح ریشه انجام دهید.
  • سپس، یک قطعه ریشه تازه زنجبیل خام 1 اینچی (2.5 سانتی متر) را برش دهید و آن را بجوید. بلعیدن ریشه به صورت تفاله بد نیست، یا اگر شما را اذیت کند می توانید آن را تف کنید.
  • برای تسکین هر روز دو تا سه بار یک تکه ریشه زنجبیل بجوید.
  • این روش برای مصرف زنجبیل به دلیل گرمای تند گیاه است و ممکن است برای همه مناسب نباشد.

 

2. آب نبات زنجبیل، جویدن

یک روش با شدت کمتر برای مصرف زنجبیل مکیدن یک قرص زنجبیل است. می توانید این موارد را از فروشگاه های مواد غذایی محلی یا داروخانه خود خریداری کنید. آنها همچنین از آمازون به صورت آنلاین در دسترس هستند.

دستورالعمل ها و هشدارهای روی بسته را از نزدیک بخوانید و دستورالعمل های مربوط به اندازه سرویس را دنبال کنید. همچنین، مطمئن شوید محصولی که خریداری کرده اید حاوی زنجبیل واقعی است. زنجبیل خام بهترین است.

 

3. چای زنجبیلی

نوشیدن چای زنجبیل گرم یک درمان خانگی گلودرد محبوب و موثر است. مایع گرم ممکن است برای گلوی ملتهب تسکین دهنده باشد و چای راهی آسان برای مصرف زنجبیل است و اجازه می دهد با گلو تماس پیدا کند. تهیه چای زنجبیل آسان است. همچنین می توانید کیسه های چای زنجبیل از پیش بسته بندی شده را خریداری کنید.

  • برای تهیه چای زنجبیل در خانه، 2 قاشق چای خوری (9.8 میلی لیتر) زنجبیل تازه یا خشک را در 1 فنجان آب جوش ترکیب کنید. بگذارید پنج دقیقه دم شود، سپس مایع را صاف کنید تا قبل از نوشیدن زنجبیل خارج شود. برای تسکین روزانه حداکثر سه بار چای زنجبیل بنوشید.

 

4. پودر زنجبیل یا چاشنی

برای چاشنی وعده های غذایی خود می توانید از زنجبیل پودر شده استفاده کنید. زنجبیل پودر شده از قسمت ادویه جات در بسیاری از فروشگاه های مواد غذایی موجود است.

برای استفاده، حدود دو قاشق چای خوری (9.8 میلی لیتر) در هر وعده غذایی اضافه کنید. اگر از عطر و طعم آن لذت می ببرید می توانید مقدار بیشتری اضافه کنید. همچنین می توانید 2 قاشق چای خوری پودر زنجبیل را (9/8 میلی لیتر) تا سه بار در روز مصرف کنید. مخلوط کردن آن با آب گرم بلع آن را آسان تر می کند. در صورت تمایل می توانید پودر زنجبیل را با ریشه خام خرد شده جایگزین کنید.

حتما بخوانید :   10 مزیت باور نکردنی چای هل

 

مکمل پودر زنجبیل

زنجبیل به صورت قرص یا کپسول مکمل در دسترس است. مکمل های زنجبیل با استفاده از پودر زنجبیل ساخته می شود. دستورالعمل های آن ها را از نزدیک بخوانید. توصیه های دوز روی قرص ممکن است براساس آزمایشات انسانی نباشد. دوز بهینه برای مکمل ها اغلب ناشناخته است و بسته به محصولی که در آزمایشات استفاده می شود متفاوت است. با پزشک یا داروساز صحبت کنید تا بهترین دوز را برای شما تعیین کند.

 

خلاصه مطلب:

روش های زیادی برای مصرف زنجبیل برای گلودرد وجود دارد. روشی را انتخاب کنید که متناسب با سبک زندگی و نیازهای شما باشد. برخی از روش ها ممکن است موثرتر از روش های دیگر باشند.

 

زنجبیل و عسل برای گلو درد

افزودن عسل به زنجبیل می تواند به نرم شدن عطر و طعم کمک کرده و لقمه و ادویه را از آن خارج کند. عسل همچنین دارای خواص ضد میکروبی است، بنابراین ممکن است مزایای بهبودی را افزایش دهد.

بسیاری از مطالعات مزایای ضد میکروبی عسل را بررسی کرده اند و مشخص کرده اند که عسل دامنه ای از باکتری ها و ویروس ها را مهار می کند. با این حال  بیشتر مطالعات انجام شده  مطالعات آزمایشگاهی بوده است. برای حمایت از استفاده از عسل به عنوان ضد میکروبی با طیف وسیع، تحقیقات بیشتری لازم است.

یک مطالعه برخی شواهد را نشان داد که اثرات ضد میکروبی زنجبیل و عسل را می توان در صورت استفاده همزمان افزایش داد. در این مطالعه اثرات زنجبیل و عسل بر روی حفره های ایجاد کننده باکتری در دندان بررسی شد. نتایج متفاوت بود، اما نویدبخش تأثیرات مهمی در مهار برخی از باکتریها بود.

زنجبیل و عسل را با هم در آب میوه ها، دم کرده های سرماخوردگی یا سایر دستور پخت های غذایی مصرف کنید. همچنین می توانید 1 قاشق غذاخوری (5 میلی لیتر) عسل به چای گرم زنجبیل اضافه کنید.

 

خلاصه مطلب:

زنجبیل و عسل در کنار هم از زنجبیل به تنهایی موثرهستند. عسل همچنین به طعم بهتر زنجبیل کمک می کند.

 

مواردی که قبل از مصرف زنجبیل باید بدانید

زنجبیل برای اکثر افراد بی خطر تلقی می شود، اما  احتمال آلرژی داشتن به زنجبیل وجود دارد. همچنین توجه به این نکته ضروری است که زنجبیل نباید به عنوان جایگزینی داروهای سرماخوردگی، آنفولانزا یا آنتی بیوتیک توصیه شده یا تجویز شده توسط پزشک استفاده شود.

اگر باردار هستید به طور منظم هنگام استفاده از چای و مکمل ها محتاط باشید. گاهی اوقات، زنجبیل باعث ناراحتی معده می شود. اگر این اتفاق افتاد مصرف زنجبیل را متوقف کنید. محصولات زنجبیل توسط FDA  بررسی نمی شوند. ایمنی، کیفیت و خلوص آن ها ارزیابی نمی شود.

به همین دلیل، محصولات زنجبیل را فقط از شرکت های معتبر تهیه کنید. به دنبال مهر و موم گواهینامه کیفیت از  USP، NSF یا Consumer Lab  باشید. این مهر و موم ها نشان می دهند که محصولات از استانداردهای کیفیت شخص ثالث برخوردار بوده اند.

همچنین می توانید به مارک هایی که پزشک یا داروساز توصیه می کنند پایبند باشید. اطمینان حاصل کنید که محصولاتی که انتخاب می کنید حاوی زنجبیل واقعی هستند.اگر دارو مصرف می کنید، همیشه قبل از استفاده از زنجبیل یا سایر مکمل ها با پزشک خود صحبت کنید تا از تداخل دارویی جلوگیری کنید.

 

خلاصه مطلب:

زنجبیل به طور کلی یک درمان خانگی بی خطر برای رفع گلو درد است. اگر باردار هستید یا دارو مصرف می کنید، همیشه قبل از مصرف زنجبیل یا مکمل های دیگر با پزشک خود صحبت کنید.

 

  • کلام آخر

زنجبیل ممکن است مقداری گلودرد را تسکین دهد. همچنین ممکن است به دلیل خواص آنتی اکسیدانی و ضد میکروبی از گلودرد جلوگیری کند. مطالعات بالینی محدود است، اما مطالعات صورت گرفته نویدهای زیادی را برای استفاده دارویی از این گیاه نشان می دهد.

زنجبیل نباید به عنوان جایگزینی برای داروهای توصیه شده یا تجویز شده توسط پزشک استفاده شود، اما می تواند به پشتیبانی از یک برنامه درمانی جامع کمک کند. روش های زیادی برای مصرف زنجبیل وجود دارد. روش های مختلف را امتحان کنید تا به بهترین نتیجه برسید.

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.