12 مزیت چشمگیر چای دارچین برای سلامت بدن

خواص چای دارچین

چای دارچین یک نوشیدنی بسیار لذت بخش است. این چای چندین مزیت برای سلامتی شما به همراه دارد.

دارچین از پوست داخلی درخت دارچین که هنگام خشک شدن به صورت حلقه مانند خشک می شود، ساخته شده است. این چوب ها را می توان به صورت رول های دارچین همراه با آب جوشاند و یا اینکه به صورت پودر شده در تهیه چای دارچین مورد استفاده قرار داد.

چای دارچین مملو از ترکیبات مفیدی است که ممکن است فواید مختلف سلامتی از جمله کمک به کاهش وزن، بهبود سلامت قلب، تسکین گرفتگی عضلات در دوران قاعدگی و کاهش التهاب و سطح قند خون را به همراه داشته باشد. این مقاله توسط محقق و مترجم مجله جوان کاپ مائده قادری از سایت healthline ترجمه و گردآوری شده که می توانید در ادامه مطالعه کنید.

 

در اینجا 12 فایده چای دارچین برای سلامتی بر اساس تحقیقات علمی آورده شده است.

 

1. دارچین مملو از آنتی اکسیدان است

چای دارچین حاوی مقدار زیادی آنتی اکسیدان است. آنتی اکسیدان ها ترکیبات مفیدی هستند که به سلامت شما کمک می کنند.

آنتی اکسیدان ها با اکسیداسیون ناشی از رادیکال‌های آزاد مقابله می کنند. رادیکال های آزاد مولکول هایی هستند که به سلول های شما آسیب رسانده و منجر به ایجاد بیماری هایی مانند دیابت، سرطان و مشکلات قلبی می شوند.

دارچین سرشار از آنتی اکسیدان های پلی فنول است. مطالعه ای مقایسه در خصوص مقادیر آنتی اکسیدان 26 ادویه نشان داد که تنها آنتی اکسیدان میخک و پونه کوهی از دارچین  بیشتر است.

علاوه بر این، تحقیقات نشان می دهد که چای دارچین می تواند سطح آنتی اکسیدانی کل (TAC) بدن را افزایش دهد. TAC  درواقع میزان رادیکال های آزاد که بدن می تواند با آن مقابله کند را اندازه گیری می کند.

 

خلاصه مطلب:

دارچین یکی از ادویه های سرشار از آنتی اکسیدان است. چای دارچین ممکن است توانایی بدن شما را برای مقابله با رادیکال های آزاد افزایش دهد، سلامتی شما را بهبود بخشد و از شما در برابر بیماری محافظت کند.

 

2. التهاب را کاهش می دهد و ممکن است سلامت قلب را بهبود بخشد

مطالعات آزمایش آزمایشگاهی نشان می دهد که ترکیبات موجود در دارچین ممکن است  التهاب را کاهش دهند. این چای ممکن است بسیار مفید باشد چراکه التهاب ریشه بسیاری از بیماری های مزمن، از جمله بیماری های قلبی می باشد.

مطالعات همچنین گزارش می کنند که دارچین ممکن است فشار خون و همچنین تری گلیسیرید و سطح کلسترول بد LDL) ) بدن را در برخی افراد کاهش دهد.

علاوه بر این، دارچین ممکن است سطح کلسترول خوب HDL) ) را افزایش دهد. ابن نوع کلسترول با حذف کلسترول اضافی از رگ های خونی به بهبود سلامت قلب کمک می کند.

مروری بر 10 مطالعه نشان داد که مصرف هر روز کمتر از 120 میلی گرم دارچین حدود کمتر از 1/10 قاشق چای خوری به صورت روزانه برای کمک به شما در دستیابی به فواید ذکر شده کافی است.

به خصوص دارچین درخت فلوس حاوی مقادیر زیادی کومارین طبیعی است. کومارین گروهی از ترکیبات هستند که از تنگ شدن رگ های خونی و لخته شدن خوک جلوگیری می کنند.

با این حال، مصرف بیش از حد کومارین ممکن است عملکرد کبد را کاهش داده و خطر خونریزی را افزایش دهد. بنابراین مطمئن شوید که دارچین را به میزان مناسب ​​مصرف می کنید.

 

خلاصه مطلب :

دارچین حاوی ترکیباتی مفید برای قلب است که ممکن است التهاب را کاهش داده و سطح کلسترول HDL (خوب) را افزایش دهد. همچنین ممکن است فشار خون و تری گلیسیرید و سطح کلسترول LDL (بد) شما را کاهش دهد.

 

دارچین لوله ای

 

3. دارچین ممکن است به کاهش قند خون کمک کند

دارچین با کاهش سطح قند خون ممکن است اثرات ضد دیابتی قدرتمندی را ایجاد کند.

به نظر می رسد این ادویه به روشی مشابه انسولین عمل کند. انسولین هورمونی است که مسئول خروج قند از جریان خون و انتقال آن به درون بافت های شما است.

علاوه بر این، ترکیبات موجود در دارچین ممکن است با کاهش مقاومت به انسولین، به کاهش قند خون کمک کرده و در نتیجه اثر انسولین را افزایش دهند.

حتما بخوانید :   چای نوشیدنی جهانی

دارچین همچنین ممکن است به کاهش تجزیه کربوهیدرات در روده کمک کند و از تغییر ناگهانی سطح قند خون بعد از غذا جلوگیری کند.

بیشتر مطالعات مشاهده کرده اند که مصرف دوزهای سنگین دارچین از 120 میلی گرم تا 6 گرم دارچین پودر شده فواید زیادی به همراه دارد. با این حال، شواهدی وجود دارد که نشان می دهد چای دارچین همچنین می تواند به کاهش قند خون کمک کند.

 

خلاصه مطلب :

دارچین ممکن است به شما در کاهش سطح قند خون و مقاومت به انسولین کمک کند و در نتیجه اثر انسولین را افزایش دهد. این چای ممکن است از ابتلا به دیابت نوع 2 پیشگیری کنند.

 

4. چای دارچین ممکن است باعث کاهش وزن شود

چای دارچین اغلب برای کمک به کاهش وزن مورد استفاده قرار می گیرد. چندین مطالعه مصرف دارچین را با کاهش چربی یا کاهش دور کمر مرتبط دانسته اند.

با این حال، تعداد کمی از این مطالعات میزان کالری دریافتی را به درستی کنترل کرده اند و بیشتر آن ها نتوانسته اند بین کاهش چربی و از دست دادن عضلات تفاوت قائل شوند. این باعث می شود که اثرات کاهش وزن تنها به دارچین نسبت داده نشود.

تنها مطالعه ای که برای کنترل این فاکتورها انجام شد، گزارش داد که شرکت کنندگان پس از مصرف معادل 5 قاشق چای خوری (10 گرم) پودر دارچین در روز به مدت 12 هفته (0.7)  توده چربی را از دست داده و 1.1٪  توده عضلانی  به دست آورده اند.

با این حال، این مقدار دارچین ممکن است حاوی مقادیر بسیار خطرناکی کومارین باشد. در صورت مصرف بیش از حد، این ترکیب طبیعی ممکن است خطر خونریزی را افزایش داده و باعث ایجاد یا بدتر شدن بیماری کبد شود.

این امر مخصوصاً در مورد دارچین درخت فلوس صادق است که حاوی 63 برابر کومارین بیشتر نسبت دارچین سیلان است.

برای تأیید اینکه آیا مزایای کاهش وزن در دوزهای پایین تر در چای دارچین یافت می شود، به تحقیقات بیشتری نیاز است.

 

خلاصه مطلب :

نوشیدن مقادیر زیادی چای دارچین ممکن است به شما در از دست دادن چربی بدن کمک کند، اما این نوشیدنی می تواند به طور خطرناکی حاوی مقادیر زیادی کومارین باشد. تحقیقات بیشتری لازم است تا مشخص شود که آیا دوزهای پایین مزایای کاهش وزن نیز دارند.

 

عکس دارچین

 

5. چای دارچین با باکتری ها و قارچ ها مبارزه می کند

دارچین دارای خواص ضد باکتری و ضد قارچی بالقوه ای است. به عنوان مثال، تحقیقات  آزمایشگاهی نشان می دهد که سینامالدهید، اصلی ترین ماده فعال دارچین، از رشد باکتری ها، قارچ ها و کپک های مختلف جلوگیری می کند.

این ها شامل باکتری های استافیلوکوک، سالمونلا وایکولی هستند که می توانند باعث بیماری در انسان شوند.

علاوه بر این، اثرات ضد باکتریایی دارچین ممکن است به کاهش بوی بد دهان کمک کرده و از پوسیدگی دندان جلوگیری کند.

با این حال، قبل از نتیجه گیری قطعی، نیاز به تحقیقات بیشتر در حوزه ی انسانی است.

 

خلاصه مطلب :

ترکیباتی که در چای دارچین یافت می شوند می توانند به مبارزه با باکتری ها، قارچ ها و کپک ها کمک کنند. همچنین ممکن است به شما در رفع بوی بد دهان کمک کرده و از پوسیدگی دندان جلوگیری کنند.

 

6. چای دارچین ممکن است گرفتگی های قاعدگی و سایر علائم PMS را کاهش دهد

چای دارچین ممکن است باعث شود برخی از علائم قاعدگی، مانند سندرم قبل از قاعدگیPMS) ) و دیسمنوره قابل تحمل تر باشد.

مطالعه ای کاملاً کنترل شده  که بر روی دو گروه  صورت گرفت. گروه اول هر روز 3 گرم دارچین مصرف می کردند و گروه دوم در 3 روز اول چرخه قاعدگی دارونما مصرف می کردند. زنانی در  گروه دارچین بودند نسبت به افرادی که به آن ها دارونما داده شده بود، درد قاعدگی آنها به طور قابل توجهی کمتر بود.

در مطالعه دیگری در 3 روز چرخه قاعدگی 1.5 گرم دارچین، داروی تسکین دهنده درد یا دارونما به زنان داده شد.

زنان گروه دارچین درد قاعدگی کمتری نسبت به دارونما گزارش کردند. با این حال، درمان دارچین به اندازه داروی تسکین دهنده درد برای تسکین درد موثر نبود.

حتما بخوانید :   11 مزایای سلامتی زنجبیل

همچنین شواهدی وجود دارد که دارچین ممکن است خونریزی قاعدگی، دفعات استفراغ و شدت حالت تهوع را در دوران قاعدگی زنان کاهش دهد.

چای دارچین ممکن است به کاهش گرفتگی های دردناک عضلات در دوران قاعدگی دردناک و علائم PMS ، کاهش خونریزی قاعدگی و همچنین حالت تهوع و استفراغ در دوران قاعدگی کمک کند.

 

همه چیز در مورد چای دارچین

 

سایر مزایای بالقوه ی چای دارچین

گفته می شود چای دارچین چندین مزیت اضافی از جمله :

  • ممکن است با پیری پوست مبارزه کند. مطالعات نشان می دهد که دارچین ممکن است باعث تشکیل کلاژن و افزایش خاصیت کشسانی و آبرسانی پوست شود. همه این موارد ممکن است علائم پیری پوست را کاهش دهند.
  • ممکن است خاصیت ضد سرطانی داشته باشد. تحقیقات آزمایشگاهی مشاهده کرده اند که عصاره دارچین ممکن است به از بین بردن انواع خاصی از سلول های سرطانی از جمله سلول های سرطانی پوست کمک کند.
  • ممکن است به تقویت عملکرد مغز کمک کند. تحقیقات آزمایشگاهی و آزمایشات حیوانی نشان می دهند که دارچین ممکن است از سلول‌های مغزی در برابر بیماری آلزایمر محافظت کرده و عملکرد حرکتی را در مبتلایان به پارکینسون بهبود بخشد.
  • ممکن است به مبارزه با HIV کمک کند. مطالعات آزمایشگاهی نشان می دهند که عصاره دارچین ممکن است به مبارزه با شایع ترین ویروس HIV  در انسان کمک کند.
  • ممکن است آکنه را کاهش دهد. مطالعات آزمایشگاهی نشان می دهد که عصاره دارچین می تواند با باکتری های ایجاد کننده آکنه مقابله کند.

 

اگرچه این تحقیقات درباره دارچین امیدوار کننده است، اما در حال حاضر هیچ مدرکی مبنی بر تأمین این فواید چای دارچین وجود ندارد. قبل از نتیجه گیری قطعی، تحقیقات بیشتری مورد نیاز است.

 

خلاصه مطلب :

دارچین ممکن است چندین مزیت اضافی از جمله کمک به کاهش پیری پوست و محافظت در برابر HIV، سرطان، آکنه و بیماری های آلزایمر و پارکینسون را داشته باشد. با این حال، تحقیقات بیشتری لازم است.

 

اضافه کردن دارچین به رژیم غذایی بسیار آسان است

تهیه و اضافه کردن چای دارچین به رژیم غذایی شما به طرز باورنکردنی آسان است. شما می توانید چای دارچین را گرم بنوشید، یا برای تهیه چای سرد خانگی از آن استفاده کنید. .

ساده ترین راه تهیه این نوشیدنی این است که به راحتی 1 قاشق چای خوری (2.6 گرم) دارچین آسیاب شده به 1 فنجان (235 میلی لیتر) آب جوشیده اضافه کنید و هم بزنید. همچنین می توانید با قرار دادن چوب دارچین در آب جوش به مدت 10-15 دقیقه چای دارچین تهیه کنید.

روش دیگر تهیه این چای این است که، کیسه های چای دارچین را به صورت آنلاین یا در سوپرمارکت محلی یا فروشگاه مواد غذایی سالم خود پیدا کنید. این کیسه برای مواقعی که عجله دارید و گزینه مناسبی هستند.

چای دارچین به طور طبیعی فاقد کافئین است، بنابراین می توانید از نوشیدن آن در هر زمان در طول روز لذت ببرید. با این حال، اگر به طور خاص به اثرات کاهش دهنده قند خون علاقه مند هستید، مصرف آن در کنار وعده های غذاییتان بسیار موثر خواهد بود.

اگر در حال حاضر از داروهای کاهش دهنده قند خون استفاده می کنید، بهتر است قبل از افزودن چای دارچین به برنامه روزانه خود، با پزشک  خود مشورت کنید.

 

خلاصه مطلب :

درست کردن چای دارچین بسیار آسان است. همچنین  می توان از آن به عنوان یک نوشیدنی گرم یا سرد لذت برد.

 

کلام آخر

چای دارچین یک نوشیدنی بسیار ارزشمند است. این ماده پر از آنتی اکسیدان است و چندین فواید سلامتی از جمله کاهش التهاب و سطح قند خون، بهبود سلامت قلب و شاید حتی کاهش وزن را به همراه دارد. چای دارچین همچنین ممکن است با عفونت مقابله کرده و PMS  و گرفتگی های قاعدگی را کاهش دهد. از نوشیدن چای دارچین چه به صورو گرم و چه به صورت سرد لذت ببرید. قطعا چای دارچین نوشیدنی ای است که باید امتحان کنید.

 

برای مشاهده و خرید قهوه اسپرسو کلیک کنید

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.