چگونه عادت یادگیری با دوام را ایجاد کنیم

یادگیری با دوام

برخلاف تصور عمومی، یادگیری بخشی ضروری از وجود ماست. درست مثل اینکه ما برای بدن خود به غذا نیاز داریم، مغز ما از طریق اطلاعات و یادگیری مداوم به تغذیه نیاز دارد.

داشتن یک زندگی بدون یادگیری مداوم علی رغم تلاش مردم کاملاً تصور نمی شود. به همین دلیل است که می خواهم استدلال کنم که ما باید به مقاومت ادامه دهیم و به دلایل خاصی روند یادگیری را ادامه دهیم. علاوه بر این، من مرحله به مرحله روند مغز را آموزش می دهم تا به شما کمک کند یک یادگیرنده مستمر باشید. این مقاله توسط محقق و مترجم مجله جوان کاپ مائده قادری از سایت lifehack ترجمه و گردآوری شده که می توانید در ادامه مطالعه کنید.

 

چرا یادگیری مداوم مهم است؟

به نقل از هراکلیتوس : “تنها چیزی که ثابت است تغییر است.” در اطراف ما، تغییر اتفاق می افتد. ما شغل، زندگی شخصی، جامعه یا تجارت خود را تغییر می دهیم. حتی اگر این تغییرات جزئی باشند، با این وجود بازهم تغییراتی دارند.

اما یک چیزی که ممکن است متوجه آن نشویم این است که یکی از موثرتزین راه های مقابله با تغییر، یادگیری است.

چطور ممکن است؟ یادگیری ما را مرتبط نگه می دارد. بزرگترین دلیل مرتبط بودن است: هر دو به صورت فردی و پویایی گروهی.

Talent LMS برخی از نکات محکم را برای یادگیری مداوم ، به ویژه برای افراد و گروه ها مطرح کرد. اولاً، این شکل از یادگیری، امکان افزایش دانش و شایستگی در حرفه و مهارت های کلی  را برای ما فراهم می کند.

به عنوان مثال، تماشای کار یک نفر می تواند ما را کارگر بهتری کند. همچنین ممکن است باعث جسارت ما شود تا گزینه های دیگری را کشف کنیم یا موارد جدید را نیز امتحان کنیم.

اما ما واقعاً شاهد درخشش یادگیری مداوم در پویایی گروه هستیم. این روزها همه ما در کارهای تیمی و در برخی گروه ها کار می کنیم. نه تنها لازم است که با دیگران کنار بیاییم بلکه آنچه می آموزیم تیم را نیز تا حدی تغییر می دهد.

Talent LMS  عنوان می کند که این یادگیری با تغییر محیط در صنعت ما را در سرعت قرار می دهد. این مهم است زیرا به عنوان یک تیم، بسیار مهم است که یک تیم در یک سطح باشند و به طور موثر کار کنند. بخشی از این اثر بخشی نیز به توانایی افراد در تغییر و یادگیری بستگی دارد.

 

 

یادگیری ما را برای موارد غیر منتظره آماده می کند

آینده غیرقابل پیش بینی است اما یادگیری مداوم می تواند ما را در تغییرات غیرمنتظره یاری دهد. با ادامه دادن یادگیری، برای تغییرات شدید بهتر مجهز می شویم.

به عنوان مثال، ما می توانیم در مورد نیروی کارعمومی و نحوه روند کار، و درخواست برای آمادگی بهتر برای جستجوی کار را یاد بگیریم. اگر به هر دلیلی شغل خود را از دست دهید و نیاز به یافتن کار دیگری دارید، یادگیری تواند به شما کمک کند.

 

آموزش شما را قوی تر می کند

اگر همیشه یاد می گیرید، همیشه پیشرفت می کنید. از همه بهتر، شما می توانید این مهارت ها را در نمونه کارها یا رزومه کاری خود قرار دهید. شما می توانید این مهارت ها را به طرق مختلف به نمایش بگذارید و در شرایط خاص می توانید افراد را به تأیید این مهارت ها وادار کنید.

 

یادگیری اعتماد به نفس ایجاد می کند

بسیاری از ما به مهارت و توانایی خود اعتماد داریم. وقتی چیزی را رد می کنیم،  دلایل مختلفی برای آن  داریم. با این حال، این دلایل می تواند این باشد که ما تکه تکه های لازم برای تحقق خواسته ها را نداریم.

اگر در حال یادگیری مداوم باشید، با این مسئله روبرو نخواهید شد. شما هنگام یادگیری چیزهای جدید احساس موفقیت می کنید و این باعث می شود که مهارت خود را چگونه ببینید.

 

یادگیری باعث تغییر دیدگاه ها می شود

دلیل نهایی اهمیت یادگیری مداوم این واقعیت است که ذهن شما را باز می کند. داشتن ذهن باز و تمایل به گرفتن دیدگاه های جدید می تواند معجزه ای برای شما به وجود آورد.

حتما بخوانید :   قهوه اسپرسو و خواص آن را بیشتر بشناسید

پیش از هر چیز یادگیری باعث ایجاد نگرش جدید در شما می شود. هیجان زده شدن از تغییر می تواند در مقایسه با  پا پس کشیدن و مقاومت کردن، روی اطراف شما تأثیر می گذارد.

همچنین، وقتی یادگیری مداوم را در نظر می گیرید، می توانید درک کنید که دیگران نسبت به یک مسئله خاص چه احساسی دارند.

دانستن یک طرف بحث مشکلی ندارد. شناخت هر دو طرف بسیار بهتر است. به شما این امکان را می دهد که نه تنها شرایط را بهتر درک کنید بلکه می توانید به شیوه موثرتری نیز کمک کنید.

 

روش مطالعه

 

چگونه یادگیری مداوم را توسعه می دهید؟

یادگیری مداوم ممکن است روی کاغذ ساده باشد اما موارد دیگری از اطلاعات مورد نیاز  وجود دارد. وقتی به رهبران برجسته صنعت نگاه می کنید، متوجه می شوید که آن ها رفتار خاصی دارند.

برخی از ویژگی‌های خاصی را که افراد داشتند در لیست زیر برای شما آورده ایم. این ویژگی ها عبارتند از :

 • همیشه چیز جدیدی یاد بگیرید و بیشتر بدانید
 • از موضوعات مختلفی که همیشه با نقش های فعلی ارتباط نداشتند آگاهی داشته باشید
 • همیشه به دنبال تجربیات جدید و انجام کارهای مختلف باشید
 • از آخرین روندها و فن آوری های صنعت آگاهی داشته باشید
 • شبکه های قوی را با افراد کاملاً متصل برقرار کنید
 • با توجه به ردیابی و به اشتراک گذاری تحولات اخیر، در شبکه های اجتماعی فعال باشید

گفتن همه این ها آسان است، اما عمل به آن ها سخت است، به خصوص اگر که از ابتدا شروع به کار کنید. در اینجا مراحل مهم توسعه مداوم یادگیری را برای شما آورده ایم.

 

1. یک هدف مشخص تعیین کنید

انگیزه اساسی حکم می کند اگر می خواهید به چیزی دست پیدا کنید باید آن را بخواهید. هیچ حیله و ترفند دیگری کارساز نخواهد بود. به همین ترتیب، بهترین راه برای نشان دادن اینکه شما چیزی را می خواهید، تعیین هدف معلوم و مشخص است.

هدف اصلی یک عادت است و انواع روش ها برای کمک به شما در ایجاد این عادت وجود دارد. می توانید مسیری آهسته را طی کرده و متد کایزن را در نظر بگیرید.

یا اگر چیز فنی تری می خواهید، به BJ Fogg  و کارهای او در زمینه ایجاد عادت های جدید نگاه کنید. وی در کتاب عادت های کوچک: تغییرات کوچک که همه چیز را تغییر می دهد، سه شرط لازم برای تحقق یک کار را توضیح می دهد:

 • انگیزه
 • توانایی
 • محرک

این اولین قدم بسیار مهم است زیرا اگر انگیزه کافی نداشته باشید، چیز کمی وجود دارد که شما را به جلو سوق دهد. همانطور که راجر شانک توضیح می دهد، هیچ کس مایل نیست بدون دلیل چیزی  یاد بگیرد.

 

بنابراین چگونه می توانید انگیزه لازم را برای تحقق این سه شرط پیدا کنید؟

گاهی اوقات، شما باید انگیزه ای پیدا کنید که می تواند شما را برای انجام این کار تقویت کند. نمونه هایی از این علاقه ها به اشکال مختلف وجود دارد، برخی از آن ها منفی هستند اما هنوز هم موثرند:

 • ناامیدی – ابراز ناراحتی از وضعیت فعلی امور و می خواهید آن را تغییر دهید.
 • خودسازی – از قبل تمایل دارید که خود را به نوعی بهبود ببخشید.
 • وضعیت – تمایل به احساس ارزشمند بودن و کمک به تغییر.
 • ترس از دست دادن – شما نمی خواهید چیزی را ترک کنید و چیز مهمی را از دست بدهید.

علاوه بر این، این مثال ها می توانند اهداف شما را نیز شکل دهند. به عنوان مثال، اگر از وضعیت فعلی گروه یا تیم خود ناامید شده اید، می توانید بیاموزید که چگونه مسائل را به راحتی حل کنید یا برای جلب نظرات و ایده ها به طور موثر ارتباط برقرار کنید.

حتما بخوانید :   چاي و قهوه، محرك درس خواندن شما

 

2. ایجاد یک سیستم یادگیری (یا برنامه)

پس از مشخص شدن هدف شما، نکته بعدی ساختن سیستمی برای کمک به پشتیبانی از استراتژی شماست. شما می خواهید به دنبال منابع مختلف اطلاعاتی باشید، اما همچنین بایستی منابع مرتبط با آن هدف را انتخاب کنید.

تنوع به دلایل مختلف مهم است. نه تنها نظرات مختلف ذهن شما را باز می کند، بلکه به شما امکان می دهد زوایای دیگر مشکلات را کشف کنید.

استیو جابز با در نظر داشتن این فلسفه ساختمان پیکسار را طراحی کرد و ما می توانیم از این فلسفه در یادگیری خود استفاده کنیم. به عنوان مثال، خواندن یک پست وبلاگ در مورد روانشناسی انسان می تواند شما را به یک فروشنده یا بازاریاب بهتر تبدیل کند.

به ذهن خود اجازه دهید تا سرگردان شود و خود را به چالش بکشد تا نقاط را بین آن اطلاعات متصل کند. این می تواند دیدگاه شما یا رویکرد کلی شما نسبت به یک مسئله را تغییر دهد.

اما همانطور که در بالا گفته شد، شما می خواهید موارد متنوع نیز انتخاب کنید. سیستم یادگیری مداوم شما باید متنوع باشد، اما همچنین انتخابی باشد. اطلاعات زیادی وجود دارد و در حالی که یادگیری احساس خوبی دارد، شما نمی خواهید اطلاعات اشتباه را جمع آوری کنید.

اطمینان حاصل کنید که بیشتر وقت خود را به یادگیری در زمینه خاص خود اختصاص می دهید. علاوه بر این، اطمینان حاصل کنید که اطلاعات از یک منبع معتبر دریافت می شود.

 

اختلال در یادگیری

 

3. با ابزارهای مختلف خود را توانمند کنید

چه به صورت جداگانه و چه به صورت گروهی، می خواهید از ابزارهای دیگری برای تقویت سیستم یادگیری استفاده کنید. انواع ابزارها برای کمک به شما در ارائه اطلاعات و یادگیری وجود دارد.

سمینارها، کارگاه ها و کلاس های زنده هنوز هم از ابزارهای محبوب آموزش هستند. این موارد با سیستم عامل هایی مانند Udemy  و Skillshare  که هزاران دوره در زمینه های مختلف با قیمت ارزان ارائه می دهند، کاملاً آسان خواهد بود.

این ها ابزاری هستند که فراگیران مدرن به آن ها احتیاج دارند زیرا امر یادگیری را از هر کجا و هر زمان امکان پذیر می کند. علاوه بر این، این سیستم عامل ها به شما امکان می دهند به دوره های یاد شده دسترسی داشته باشید تا زمانی که در آن جا حساب کاربری داشته باشید.

 

4. فرآیند یادگیری را خودکار کنید

مرحله آخر اتوماتیک کردن فرآیند است. بازار سیستم های مدیریت یادگیری (LMS  )  گسترده است و ابزارهای متنوعی برای کمک به آن وجود دارد.

کاری که این ابزار انجام می دهد این است که روند یادگیری را آسان تر می کند. با صرفه جویی در وقت، اینترنت را برای مقالات و دوره های وبلاگ در مورد اطلاعات جستجو می کنید. در عوض، این سیستم دسترسی به مقالات را مانند آب خوردن آسان می کند.

تنها چیزی که باقی مانده این است که به سیستم بگویید چه می خواهید یاد بگیرید و کدام یک را انتخاب کنید. Anderspink  یگ شرکت ارائه دهنده سیستم یادگیری است. گزینه های دیگر iSpring ، Learn Upon ، Mindflash  و موارد دیگر هستند. هرکدام ویژگی های منحصر به فرد خود را دارند، بنابراین در یک دوره آزمایشی رایگان شرکت کنید و ببینید کدام یک را بیشتر دوست دارید.

 

نتیجه گیری نهایی

یادگیری شما را برای زندگی حرفه ای  فراهم می کند. نه تنها باعث وضوح بیشتری می شود بلکه یادگیری می تواند زمینه های دیگر زندگی ما را ارتقا بخشد. هنگامی که ما تجربه یادگیری خود را متناسب می کنیم، می توانیم مهارت های خاص را افزایش دهیم و با ابزارها و سیستم عامل های مختلف روند یادگیری را تسریع کنیم. همچنین می توانیم با نوشیدن چای سیاه بهره وری خود را افزایش دهیم. چای سیاه با داشتن اسید آمینه ی ال تانین به بهبود روند یادگیری کمک می کند.

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.