20 سرگرمی که شما را باهوش تر و خوشحال تر می کند

20 سرگرمی

به قول قدیمی ها همه به یک سرگرمی احتیاج دارند. سرگرمی ها به سلیقه و اشتیاق ما در زندگی کمک می کند. آن ها می توانند به اندازه باغبانی، آشپزی، نوشتن، چتربازی، ایستادن و خیاطی متنوع باشند.

با این حال، تعداد کمی از آن ها به عنوان سرگرمی های سازنده در نظر گرفته می شوند، مگر اینکه شما متعلق به یکی از آن معدود افراد خوش شانس باشید که موفق به تبدیل سرگرمی خود به شغل دوم می شوند … یا می توانند از مهارت های سرگرمی خود در کار خود برای بهره وری، کارایی و احساس شادی استفاده کنند.

بنابراین، اگر می خواهید سرگرمی جدیدی را انتخاب کنید و مهارت و بهره وری خود  را بالا ببرید، می توانید لیست زیر را بررسی کرده و سرگرمی مورد نظر خود را انتخاب کنید. این مقاله توسط محقق و مترجم مجله جوان کاپ مائده قادری از سایت lifehack ترجمه و گردآوری شده که می توانید در ادامه مطالعه کنید.

 

1. آشپزی

آشپزی

آشپزی یکی از پربازده ترین سرگرمی های موجود در جهان است و همه  سعی می کنند یکبار هم که شده آن را امتحان کنند. هر کسی سعی می کند با تهیه ی غذا، نوشیدنی، قهوه و یا چای مورد علاقه اش در خانه احساس خوشایند مفید بودن را تجربه کند.

آشپزی شما را مجبور می کند تا در لحظه حاضر باشید و کاملاً روی محصول و فرآیندهای موجود تمرکز کنید. همچنین شما را مجبور می کند که از قبل برنامه ریزی کنید.

با تمرین کردن برای تهیه و آماده سازی غذا  برای روزهای آینده مهارت خواهید داشت. این بدین معنی است که حتی از آنچه تصور می کردید بازده بیشتری دارید.

 

2. پیاده روی

پیاده روی

پیاده روی برای کسانی که علاقه زیادی به پیاده روی طولانی دارند و زیبایی طبیعت را تجربه می کنند، یکی از سرگرمی های جذاب آخر هفته  به شمار می رود.

مطالعات نشان داده است که چگونه پیاده روی می تواند برای مغز ما مفید باشد. آن ها همچنین می توانند تأثیر مثبتی بر روی بهره وری شما داشته باشند، زیرا پیاده روی به شما امکان می دهد ذهن خود را از تمام نگرانی ها پاک کرده و بر وضعیت فعلی تمرکز کنید و همچنین ورزش شما را برای بهبود آمادگی جسمانی و استقامت فراهم می کند.

 

3. نقاشی

نقاشی

به نظر نمی رسد که نقاشی یک سرگرمی بسیار پربار باشد، اما می تواند چشم انداز شگفت انگیزی از زندگی شما داشته باشد و می تواند جنبه خلاقیت شما را آزاد کند.

نقاشی به شما این امکان را می دهد که از افکار، خواسته ها و احساساتی که در مغزتان وجود دارند  استفاده کنید و می تواند به تبدیل آن ها به یک چیز فیزیکی کمک کند.

نقاشی شما حتی ممکن است به شما انگیزه دهد تا در محیط کار بهره وری بیشتری داشته باشید، بنابراین می توانید قلمو برداشته و کار خود را شروع کنید.

 

4. مجسمه سازی

مجسمه سازی

در حالی که ممکن است تعداد کمی از ما در حد مجسمه سازان معروفی مانند میکل آنژ یا رودن باشیم، اما مجسمه سازی، حتی در ابتدایی ترین اشکال، می تواند یک سرگرمی و ابزار تولیدی باشد.

مجسمه سازی در ذات خود شما را مجبور می کند با موادی که در اختیار دارید خلق کنید و به آنچه خلق می کنید حواستان باشد، حتی اگر در یک زمان مراحل بسیار ریزی انجام شود.

مجسمه سازی همچنین در انتهای آن چیزی به شما می دهد – ممکن است نوعی هنر یا مجسمه سازی باشد که توسط استادان ایجاد شده باشد، اما هنوز هم ملموس است، و متعلق به شماست و به همین دلیل واقعاً معتبر است.

 

5. نوشتن

نوشتن

یکی از سرگرمی های سازنده،  نوشتن در اوقات فراغت است. نوشتن نوعی ابراز  فوق العاده قدرتمند و مهم است و می تواند به شما کمک کند تا انرژی خود را به چیزی منتقل کنید که نسبت به آن احساس اشتیاق کنید و در آن بتوانید افکار، رویاها و آرزوهای خود را بیان کنید.

حتما بخوانید :   بهترین چای ها برای نوشیدن در هوای گرم

نوشتن مقاله، نمایش نامه، گفت و گوی رادیویی یا یادداشت های روزانه  به باز کردن جنبه خلاقیت شما کمک می کند و به شما کمک می کند تا حد امکان مثمر ثمر باشید.

 

6. دویدن

دویدن

دویدن برای تعداد قابل توجهی از افراد یک ورزش  برای تمدد اعصاب است. با این حال، این  ورزش مزایای مفید و سازنده ای را  فراهم می کند.

دویدن نه تنها سطح تناسب اندام شما را بهبود می بخشد، بلکه می تواند با آموزش نحوه عبور از همان موانع ذهنی و انسداد، که باعث تأخیر شما می شود، به هر نوع مانع ذهنی دیگری کمک کند.

برای کمک به شما در پیگیری روند اجرای خود، توصیه می کنیم که یکی از این برنامه های مخصوص  دویدن را بارگیری کنید. این برنامه ها برای تمام مراحل از مبتدی تا پیشرفته قابل استفاده می باشد.

 

7. رقصیدن

رقصیدن

رقص در واقع از نظر بهره وری یک سرگرمی بسیار مهم محسوب نمی شود. با این حال، وقتی کار سخت و فداکاری را که در هنر رقص غیرقابل انکار است، بررسی می کنید، احساس شایستگی خواهید داشت.

رقص شما را مجبور به یادگیری روتین همراه با وسواس می کند. تمرکز خود را روی یک سری حرکات تمرین شده متمرکز می نید و استفاده از آن به عنوان الگویی برای دستیابی به بهره وری در جزئیات زندگی روزمره، نکته قابل تاملی است.

 

8. یوگا

یوگا

یوگا یکی از سرگرمی های سازنده ای است که می توانید در برنامه خود جای دهید، زیرا به شما امکان می دهد تمام افکار خارجی را ببندید و کاملاً روی تمرینات بدنی تمرکز کنید.

شما به شدت و یک ذهنیت بر بهبود بدن و آمادگی جسمانی خود و همچنین سلامتی عاطفی و معنوی متمرکز هستید و برای آینده آماده و سازنده تر خواهید بود.

 

9. مراقبه

مراقبه

مراقبه از ظرفیت شارژ مجدد بالایی برخوردار است. تمرکز و حافظه را بهبود می بخشد. در طول روز فقط با صرف 5 دقیقه برای مراقبه، انرژی کافی روزانه را بدست خواهید آورد.

مدیتیشن همچنین بهترین مسکن استرس است که به آرامش افکار و احساسات کمک می کند.

 

10. مطالعه

مطالعه

مطالعه یکی از محبوب ترین کارها و سرگرمی های جهان است و دلیل خوبی هم دارد. خواندن فواید زیادی دارد.

مطالعه  یک سرگرمی بسیار پربازده است زیرا به راحتی می توانید در زمان فراغت و “زمان خالی” خود آن را انجام دهید.

خواندن تحقیقات و مطالعات در مورد بهره وری، می تواند به نوبه خود باعث شود شما عادت ها، رفتارها و الگوهای جدیدی را بیاموزید که باعث می شود با گذشت زمان موثرتر باشید.

 

11. بازی های ویدیویی

بازی های ویدیویی

مطمئناً ممکن است انجام بازی های ویدیویی اتلاف وقت به نظر برسد، اما نقش ها و قواعد ذاتی بازی های ویدیویی در واقع می توانند بهره وری شما را بیشتر کنند.

بازی های ویدئویی تمرکز، عزم راسخ، تلاش دوباره و دوباره را حتی اگر در اولین بار شکست بخورید، کار تیمی و همکاری را تقویت می کند. این ها همه ویژگی های مفید و تحسین برانگیزی هستند که باعث می شود هرکسی در کار خود بهره وری بیشتری داشته باشد.

 

12. باغبانی

باغبانی

آیا باغبانی باعث ایجاد آرامش می شود؟ باغبانی نه تنها یک تفریح ​​دلپذیر و آرامش بخش است، بلکه یک روش خارق العاده برای افزایش بهره وری شماست.

هنگام کار باغبانی با صرفه جویی در انرژی خود برای روزهای پرشوری که پیش رو دارید، می توانید آرامش  کسب کنید. همچنین در مورد مدیریت همزمان پروژه های مختلف و همچنین اطلاعاتی در خصوص گیاهان را به شما می آموزد.

 

13. بافتنی

بافتنی

بافندگی را معمولاً کاری می دانند که افراد مسن و افراد مشهور هالیوود دوست دارند آن را انجام دهند..

بافندگی، جدا از یک سرگرمی لذت بخش و راهی برای ساختن یک هدیه مناسب برای شخصی که دوستش دارید، ابزاری خارق العاده برای افزایش بهره وری است. این برنامه از همان مهارتهای چند وظیفه ای و برنامه ریزی استفاده می کند که یک محل کار مدرن از آنها استفاده خواهد کرد ، و یک محصول نهایی فیزیکی و ملموس را به تلاش های شما نوید می دهد. علاوه بر این، تحقیقات علمی می گوید بافندگی ذهن را شادتر و فعال تر می کند.

حتما بخوانید :   آیا می توانم چای سبز را با چای معمولی مخلوط کنم؟

 

14. حکاکی و نجاری

حکاکی و نجاری

کار با چوب یک سرگرمی کاملاً شگفت آور و سازنده است، به این دلیل که شما مجبورید روی دید منحصر به فرد خود در مورد آنچه می خواهید بسازید تمرکز کنید.

ساختن چیزهایی از چوب خود مانند کمد، قفسه ادویه جات  و یا حتی چیزهای پیچیده تر یا زیبا تر می تواند تقویت فوق العاده ای برای عزت نفس شما باشد. همچنین ساخت مواد مورد نیاز خود برای سهولت زندگی شما، به نوبه خود، شما را شادتر خواهد کرد.

 

15. بازیگری

بازیگری

قدم زدن روی تابلوها در محل دراماتیک محل زندگی شما شاید روش مطمئنی برای تقویت عضلات بهره وری شما به نظر نرسد، اما به عنوان یک سرگرمی سازنده نباید از آن چشم پوشی کرد.

بازیگری شما را مجبور می کند آن توانایی های حفظی را که ممکن است قبلاً فراموش کرده باشید دوباره بیدار کنید و استعدادهای خلاق مانند بداهه نوازی و توانایی فکر کردن روی پاهایتان را در یک بحران بیدار می کند، در نتیجه شما را آرامتر می کند، و در نتیجه باعث تولید و صلاحیت بیشتر می شود.

 

17. گویندگی رادیو

گویندگی رادیو

گویندگی رادیو سرگرمی چندان پرطرفداری نیست چرا که  هرکسی برنامه رادیویی یا پادکست خود را در iTunes  دارد. با این حال، گویندگی رادیو جدا از اینکه راهی عالی برای بیان عقاید و توسعه برخی از سخنان عمومی است، می تواند بسیار مثمر ثمر باشد.

هنگام نوشتن، اجرا، ویرایش و تولید برنامه ی رادیویی، شما در مورد کارهایی که به صورت زنده پخش می شوند، ایجاد ایده های خلاقانه و داستان و نحوه انجام بهترین کار خود، مهارت هایی می آموزید.

 

18. بدنسازی

بدنسازی

بدن سازی ممکن است یک سرگرمی به خصوص جریان اصلی یا سازنده به نظر نرسد. اما کم و بیش باعث ایجاد حس سرزندگی در شما می شود.

با این حال  بدن سازی بر ایجاد قدرت اصلی، کنترل، نظم و انضباط شخصی و تمرکز بر یک دید کلیدی و منحصر به فرد تمرکز دارد – تمام روش های کلیدی که می تواند از نظر بهره وری در سایر زمینه های زندگی شما بسیار مرتبط باشد.

شما می توانید با نوشیدن یک فنجان قهوه اسپرسو قبل از تمرین میزان بهبره وری خود را افزایش دهید.

 

19. شنا کردن

شنا کردن

شنا یک ورزش آرامش بخش، تقویت کننده و بسیار مثبت و سالم است. همچنین این یک روش مفید برای بهره وری بیشتر است.

شنا می تواند به شما کمک کند تا همه نگرانی ها را به سمت چیزی پربار هدایت کنید، ذهن را برای انجام اقدامات و افکار مثبت تر پاک کنید و باعث شود پس از یک تمرین خوب با انرژی بیشتری از استخر خارج شوید.

ثابت شده است که شنا فواید بیولوژیکی و روانی زیادی برای سلامتی دارد، بنابراین دلیلی ندارد که به استخر محلی خود سر نزنید.

 

20. رویا پردازی و تخیل

رویا پردازی و تخیل

بسیار خوب  بنابراین شاید این مورد آخر همان چیزی نباشد که از نظر فنی “سرگرمی” تلقی می شود. خیال پردازی جنبه خلاقیت شما را بیدار می کند و به شما امکان می دهد ایده هایی را که حتی هرگز فکرش را نکرده اید را بیابید، در واقع باعث خلق ایده می شود.

اگر خیال بافی منجر به چرت زدن شود، این حتی بهتر است. مطالعات نشان داده است که یک چرت سریع 20 دقیقه ای بعد از ظهر می تواند به وضوح، حفظ حافظه و کمک به تمرکز و بازده بیشتر کمک کند.

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.