آیا می توانم چای سبز را با چای معمولی مخلوط کنم؟

فواید چای سبز

من عاشق طعم چای سبز هستم. اما همه موافق نیستند. بسیاری از مردم می خواهند چای سبز بنوشند ، اما عطر و طعم آن را دوست ندارند. بنابراین آنها به روش هایی برای بهتر شدن طعم آن نیاز دارند. یکی از این راهها مخلوط کردن آن با نوشیدنی های دیگر است. و اگر شما از قبل چای سیاه را دوست دارید (آنچه را که ما در غرب به عنوان چای معمولی فکر می کنیم) ، فقط منطقی است که بپرسید “آیا می توانم چای سبز را با چای معمولی مخلوط کنم؟” این چیزی است که امروز می خواهیم آنرا بفهمیم. ما همچنین بسیاری از انواع دیگر چای ، و همچنین سایر محبوب های چای سبز ، مانند میوه یا گیاهان را می پوشانیم. این مقاله توسط محقق و مترجم مجله جوان کاپ سهیل علی اسعدی از سایت letsdrinktea ترجمه و گردآوری شده که می توانید در ادامه مطالعه کنید.

 

آیا می توانم چای سبز را با چای معمولی مخلوط کنم؟

بله ، می توانید چای سبز را با چای معمولی مخلوط کنید. البته این سؤال را ایجاد می کند: “چای معمولی چیست؟” معمولاً وقتی مردم چای معمولی می گویند منظورشان چای سیاه است. این به طور سنتی رایج ترین نوع چای در غرب است. به خاطر این مقاله ، ما با بحث در مورد اختلاط چای سبز و سیاه شروع خواهیم کرد. سپس مخلوط کردن چای سبز با انواع دیگر چای و همچنین انواع نوشیدنی ها یا طعم دهنده ها را پوشش خواهیم داد.

 

مخلوط کردن چای سیاه و سبز

میکس چای سیاه و سبز

 

چای سبز و برگهای چای سیاه هر دو از برگ (یا جوانه) درختچه ای به نام Camellia sinensis گرفته می شوند. اگرچه آنها از همان گیاه گرفته می شوند ، اما دو نوع چای به طور متفاوتی فرآوری می شوند.

چای سبز درست بعد از برداشت ، گرم می شود (به طور کلی بخارپز یا بو داده) ، برای متوقف کردن فرآیند تخمیر یا اکسیداسیون قبل از شروع آن. چای سیاه برای اکسیداسیون کامل باقی مانده است.

به همین دلیل ، برخی از پاکسازی ها معتقدند که چای سبز و چای سیاه هرگز نباید با هم مخلوط شوند. آنها می گویند چای سبز با طعم های چمن و مغذی ظریف تر است ، در حالی که چای سیاه طعم تند ، تیره تر ، اسیدی تر و سفت تر است.

به طور خلاصه ، آنها معتقدند که چای سبز و طعم های چای سیاه یکدیگر را به خوبی تکمیل نمی کنند. و حقیقت در این مورد وجود دارد. اما فقط تا یک نقطه

انواع مختلف چای سیاه و چای سبز با مشخصات طعم بسیار متفاوت وجود دارد. در حالی که قطعاً برخی از آنها به خوبی مخلوط نمی شوند ، برخی دیگر خیلی بهتر یکدیگر را تکمیل می کنند.

 

کدام چای سبز و سیاه برای مخلوط کردن مناسب هستن

من شخصاً ترجیح می دهم چای هایم را مخلوط نکنم ، بنابراین توصیه ای ندارم که انواع خاص با هم خوب پیش بروند. من حدس می زنم که چای های سبز قوی تر و چای های ضعیف تر ممکن است خوب مخلوط شوند ، زیرا آنها متعادل تر خواهند بود. اگر این روش دیگری بود ، چای سیاه فقط چای سبز را غرق می کرد.

شما باید برای خودتان آزمایش کنید ، اما یک چای سبز بو داده مانند هوجیکا ممکن است به خوبی به یک چای سیاه ملایم تر مانند دارجیلینگ برسد. این دو چای نیز همان دما توصیه شده برای دم کردن (درست زیر جوش) دارند که باعث می شود دم کردن آنها در کنار هم آسان شود.

 

چگونه می توان چای سیاه و سبز را مخلوط کرد؟

بیشتر چای های سبز را باید در دمایی پایین تر از چای های سیاه دم کرده ، بنابراین می خواهید هر دو چای را جداگانه دم کرده و بعد از آن ترکیب کنید ، یا برگهای چای سیاه را ابتدا با آب جوش دم کنید و سپس برگ ها را در انفجار بیرون دهید. و هنگامی که دمای آن خنک شد ، برگهای چای سبز را در چای سیاه که قبلاً دم کرده بود ، دم کنید.

چای نقره ای

قبلاً من یک چای سیاه و ترکیب چای سبز را امتحان کردم. آنها آن را در یک خوابگاه داشتند که من یکباره در آنجا ماندم. بد نیست ، اما به شکل کیسه چای بود. در چای های سیاه و سبز تفاوت زیادی وجود ندارد ، زیرا به هر حال آنها در کیسه های چای می آیند ، بنابراین مخلوط مانند هر کیسه چای دیگری برای من واقعا طعم دارد.

خارج از حس کنجکاوی ، تصمیم گرفتم که دیروز آزمایش چای خودم را انجام دهم ، صرفاً به عنوان تحقیق برای این مقاله. متأسفانه تنها چای سبز من در حال حاضر موز است و تنها چای سیاه یک سیاه سیلان نسبتاً قوی است.

من همانطور که در بالا پیشنهاد کردم برای تولید آنها استفاده کردم. من سیلان را ابتدا با آب جوش آماده کردم. سپس اجازه می دهم آب کمی خنک شود (دماسنج ندارم ، بنابراین فقط حدس می زنم) و در بعضی از برگهای موز فرو ریختم. این اکثرا فقط مانند چای سیلان بود. در اصل ، این هدر دادن چند برگ موز بود.

حتما بخوانید :   چگونه چای را بدون کتری درست کنیم

 

مخلوط انواع دیگر چای با چای سبز

مخلوط کردن انواع مختلف چای مفهومی جدید نیست. افرادی که مدت ها قبل دریافته اند که مخلوط چای می تواند عطر و طعم های جدید زیادی ایجاد کند. اما همه چای ها به خوبی کنار هم نمی روند.

آزمایش مهم است. ترجیحات شخصی در طعم دهنده ها بدان معنی است که شما ممکن است ترکیبی را که دوست ندارم دوست داشته باشید. همیشه بهتر است که مخلوط های جدید را برای خودتان امتحان کنید ، به خصوص که فقط مخلوط کردن دو یا چند نوع چای بسیار ساده است.

حتی بهتر ، اثرات جانبی ندارد. حتی ترکیبی که کار نمی کند ، طعم وحشتناکی نخواهد داشت. این فقط چای است ، و از نظر سلامتی ، مخلوط چای در بعضی موارد ممکن است مزایا را افزایش دهد ، اما این اثرات منفی نخواهد داشت. در ادامه مخلوط های مختلف چای می توانید بخوانید :

 

1. مخلوط چای سبز و چای سفید

مخلوط چای سبز و سفید

 

چای سبز و چای سفید می توانند به خوبی با هم مخلوط شوند. درجه حرارت دم کرده توصیه شده آنها (بیشتر چای سبز از 170 تا 180 درجه فارنهایت است ؛ بیشتر چای سفید 150 تا 170 درجه فارنهایت) به اندازه کافی نزدیک هستند که حتی می توانید آنها را با هم دم کنید.

مانند چای سیاه ، برخی از انواع با هم خوب پیش می روند ، در حالی که برخی دیگر اینگونه نیستند. من یک سفید خوش طعم تر مثل گل صد تومانی سفید را با سبز ملایم تر مانند سنجاقک امتحان می کنم.

 

2. مخلوط چای اوولونگ و سبز

چای اوولونگ و چای سبز احتمالاً بهترین ترکیب دو چای واقعی (یعنی هردو از گیاه Camellia sinensis هستند) از نظر شباهت در طعم و مزه. دمای ایده آل برای دم کردن بسیار مناسب است ، با 170 درجه تا 180 درجه فارنهایت برای بیشتر چایهای سبز و 194 تا 205 درجه فارنهایت برای اکثر چایهای سبزی توصیه می شود. این بدان معنی است که می توانید آنها را با هم بچینید.

با این حال ، عطر و طعم چای اولونگ از یک نوع به دیگری متفاوت است ، زیرا شامل چنین سطح گسترده ای از اکسیداسیون است و با استفاده از تکنیک های بسیار متفاوت پردازش ساخته می شود. مطمئناً شما باید انواع مختلف سبزیجات و سبزیجات را امتحان کنید تا بهترین ترکیب را برای سلیقه خود پیدا کنید.

 

3. چای سبز و چای بابونه

چای بابونه

 

هنگامی که فقط از چایهای ساخته شده از گیاه چای واقعی دور می شوید ، مخلوط کردن آنها حس و حال بیشتری پیدا می کند. چای سبز و چای بابونه به خوبی در کنار هم کار می کنند تا ترکیب بی نظیری ایجاد کنند.

چای بابونه طعم کاملی و طعم گیاهی بسیار متمایز را به پروفایل چای سبز گیاهی و مغذی اضافه می کند. مخلوط کردن این دو نوع چای همچنین فواید سلامتی چای گیاهی را با چای سبز ترکیب می کند.

 

3. چای سبز و چای نعنا

مخلوط چای سبز و چای نعنا مدت طولانی است که بسیار محبوب شده است. بسته به نوع چای سبز و نوع نعناع قطعاً تغییرات زیادی وجود دارد. اسپرمینت را ترجیح می دهم زیرا ملایم تر است و چای را بهتر تکمیل می کند. نعناع های قوی تر مانند نعناع می توانند بر طعم چای سبز غلبه کنند.

در حقیقت ، معروف ترین چای نعناع ، چای نعناع مراکش ، از اسپرم استفاده می کند. آنها بعضی اوقات مقدار کمی نعناع یا نعناع به آن اضافه می کنند ، اما بیشتر آن فقط مخصوص آن است. چایهایی که فقط اسپرمت دارند نیز بهترین طعم ها را دارند.

چای نعناع

درمورد چای سبز ، آنها معمولاً از باروت استفاده می کنند. من حدس می زنم که آنها از آن استفاده می کنند ، زیرا این چیزی است که آنها همیشه از آنها استفاده می کنند ، نه به این دلیل که بهترین است. به احتمال زیاد آنها شروع به استفاده از باروت کردند زیرا ارزان و به راحتی در دسترس بود.

وقتی در مراکش بودم ، متوجه شدم چای مورد استفاده آنها همیشه کم کیفیت است ، بنابراین به طعم نعناع نیاز دارد تا طعم خوبی داشته باشد. آنها همیشه قند اضافه می کردند. شرط می بندم که با یک چای با کیفیت بالاتر خیلی بهتر می شد. همچنین ترجیح می دهم قند در معدن نداشته باشم.

 

طعم های دیگر که با چای سبز مناسب است

چای سبز طعم پایه ای دارد که خود را به خوبی با انواع میوه ها ، گیاهان ، ادویه ها و سایر عناصر ترکیب می کند. هر یک از مشخصات طعم اضافی را به نوشیدنی شما تزریق می کند. در اینجا چند طعم عالی برای مخلوط کردن با چای سبز ارائه شده است.

 

1. میوه ها

میوه ها برای طعم دادن

یکی از بهترین راه های اضافه کردن شیرینی به یک نوشیدنی چای سبز تزریق آن با طعم میوه تازه است. چه یک چای سبز یخ زده با طعم میوه و چه یک چای سبز گرم با شیرینی میوه ها می خواهید ، مهم این است که میوه های تازه واقعی را درون آن قرار دهید.

حتما بخوانید :   چگونه عادت یادگیری با دوام را ایجاد کنیم

برای تهیه یک چای سبز تزریق شده میوه ، انواع توت ها کمی خرد شده ، خرد شده یا پوره شده (توت سیاه ، زغال اخته ، توت فرنگی یا تمشک) ترکیب مناسبی است. اما برای ایجاد طعم مرکبات بیشتر می توانید یک پرتقال یا لیمو را درون چای بچسبانید ، یا یک گوه را درست درون لیوان چای سبز دم کرده قرار دهید.

گوه های سیب یا طلایی ، هلو ، انبه ، شهد و یا هندوانه نیز می توانند طعم شیرین و میوه ای را به نوشیدنی شما قرض دهند. آن را با آب داغ بشویید و سریعاً آن را سرو کنید ، یا آن را خنک کنید و آن را با یخ سرد سرد کنید ، برای یک نوشیدنی عالی چای تابستانی.

 

2. شیر

این ترکیب برای همه مناسب نیست (من از اضافه کردن شیر به چای من به خصوص چای سبز متنفرم) ، اما خیلی ها فکر می کنند یک مسابقه عالی است. فقط نگاه کنید که چقدر شیشه های سبز چای در کافی شاپ ها پیدا شده اند. شما می توانید شیر را به هر نوع چای سبز اضافه کنید ، اما چای سبز کاکائو بهترین جفت شدن را ایجاد می کند.

بافت صاف و نرم و خامه ای شیر با همان بافت سرخ شده کته و طعم چای سبز گیاهی آن به خوبی ترکیب می شود. و آنقدر با ظرافت به اندازه کافی انجام می شود که جوانه های چشایی شما هیچ یک از طعم های ظریف موجود در هر ماده را از دست نمی دهند.

 

3. برنج سرخ شده

برنج سرخ شده

تا حالا ژاپن بودی؟ اگر چنین است ، شما ممکن است از Genmaicha شنیده باشید. چای Genmaicha ، همچنین “چای پاپ کورن” نامیده می شود ، چای سبز را با برنج قهوه ای بو داده ترکیب می کند. عطر و طعم برای همه نیست ، اما برخی از مردم واقعا آن را دوست دارند. من خودم نسبت به آن بسیار بی تفاوت هستم. من از آن متنفر نیستم ، اما دیگر آن را خریداری نخواهم کرد.

 

4. شیرین کننده ها

برای کسانی که واقعا عطر و طعم چربی اکثر چای های سبز را دوست ندارند ، شیرین کننده ها رایج ترین روش برای بهتر کردن چای سبز است. استفاده از شیرین کننده های طبیعی همیشه بهترین حالت است. به نظر من عسل بهترین طعم گیاهی غنی و خام چای سبز را به بهترین شکل تکمیل می کند.

 

مزایای چای سبز

چای سبز ممکن است کمتر از چای سیاه در غرب محبوبیت بیشتری داشته باشد ، اما از سلامتی آن شهرت بالایی دارد. محققان و متخصصان بهداشت ، از نظر علمی بسیاری از مزایای سلامتی چای سبز را اثبات کرده اند ، و بسیاری از مزایای بالقوه آن هنوز هم مورد بررسی قرار گرفته است. در اینجا چند مورد از مزایای اصلی ذکر شده است.

 

1. کمک به کاهش کلسترول

یک مطالعه منتشر شده توسط انتشارات پزشکی هاروارد در دانشکده پزشکی هاروارد نشان داد که چای سبز می تواند خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی را کاهش دهد. محققان معتقدند که چای سبز ممکن است سطح کلسترول بد خون را کاهش دهد (لیپوپروتئین با تراکم کم و تری گلیسیرید) و در نتیجه خطر برخی شرایط مانند بیماری های قلبی و سکته مغزی را کاهش می دهد.

 

2.حاوی آنتی اکسیدان است

چای سبز حاوی آنتی اکسیدان های طبیعی مانند Catechins است که می تواند از تجمع رادیکال های آزاد در بدن جلوگیری کند ، بنابراین سلول ها را از آسیب محافظت می کند.

 

3. بهبود گردش خون

یک بررسی ادبیات در سال 2013 نشان داد که چای سبز می تواند به جلوگیری از طیف گسترده ای از مسائل مربوط به قلب ، از فشار خون بالا تا نارسایی احتقانی قلب کمک کند. محققان می گویند که این اثر مفید چای سبز ممکن است به دلیل تأثیر آن در بهبود جریان خون با کاهش کلسترول بد باشد.

 

4. جلوگیری از دیابت نوع دو

طبق مطالعه ای که در سالنامه پزشکی داخلی منتشر شده است ، محققان دریافتند که نوشیدن چای سبز ممکن است به کاهش خطر ابتلا به دیابت نوع 2 کمک کند.

 

نتیجه گیری

چای سبز را می توان با هر نوع دیگر چای مخلوط کرد ، خواه از همان گیاه تهیه شود ، یا از گیاهان مختلف تهیه می شود. برخی از این ترکیب ها طعم عالی دارند ، در حالی که برخی دیگر صاف هستند. من شما را تشویق می کنم که به سادگی سعی کنید خودتان را با هم مخلوط کنید تا ببینید که چگونه آنها را دوست دارید.

می توانید با یک کلاسیک امتحان شده و واقعی مانند چای نعنا شروع کنید ، یا با مخلوط کردن چای سیاه و چای سبز شروع کنید. اگر به انواع مختلف چای سبز یا سایر چای ها دسترسی دارید ، چندین ترکیب را امتحان کنید. شما ممکن است یکی را دوست نداشته باشید ، اما ممکن است دیگری را دوست داشته باشید!

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.