قهوه ترک اصیل چگونه است؟

قهوه ترک اصیل

قهوه ترک اصیل چگونه است؟

میهمانان خود را با این دستور العمل معتبر قهوه ترک ، که به روش خاص دم آوری که در شام بیشتر رایج است ، شگفت زده کنید. این ماده با دانه های قهوه که خیلی ریز خرد شده اند ساخته می شوند که شبیه بافت پودر کاکائو هستند. دانه های آسیاب شده را با شکر و هل در یک سزوه یا ایبریک ، یک قابلمه کوچک قهوه که گرم می شود ، می جوشانند. در این فرآیند یک فنجان قهوه با طعم قوی تولید می شود که محلول آن در فنجان باقی بماند – و شما به طور معمول آن را نمی نوشید.مقاله قهوه ترک اصیل چگونه است؟ توسط محقق و مترجم مجله جوان کاپ خانم کمند کرجی بانی  از سایت thespruceeats ترجمه و گرد آوری شده که می توانید در ادامه مطالعه کنید.

قهوه قسمت مهمی از فرهنگ خاورمیانه است و کاملا متفاوت از غرب تهیه و سرو می شود. در حقیقت ، اصطلاح “قهوه عربی” به طور کلی به یک روش اصلی تهیه قهوه (ترکی) اشاره دارد ، با چندین تغییر. یک تمایز مهم بین قهوه ترک و قهوه قطره ای معمول: قهوه ترک در واقع به جای افزودن شیرین کننده بعداً با شکر پخته می شود. همچنین ، قهوه در فنجان های کوچک سرو می شود و چند لحظه قبل از سرو می نشیند تا زمینه ها در ته فنجان فرو رفته و ته نشین شوند.

خامه یا شیر هرگز به قهوه ترک اضافه نمی شود ، اما شکر اضافی اختیاری است. قهوه ترک همیشه در فنجان های دمیتاس سرو می شود و اگر به درستی تهیه شود ، باید روی آن کف داشته باشد. این غالباً با یک لیوان آب به عنوان پاک کننده کام و یک شیرینی کوچک مانند شکلات یا غذای ترکی سرو می شود. در بعضی مناطق ، مانند خواندن برگ چای ، ثروت شما را می توان از آسیاب قهوه ای که در فنجان مانده است ، گفت.

مواد لازم:

1 فنجان آب (سرد)
1 قاشق غذاخوری قهوه اضافی ریز آسیاب شده (قوام پودر)
1/8 قاشق چای خوری هل آسیاب شده (یا 1 غلاف هل خرد شده)
اختیاری: 1 قاشق چایخوری شکر (یا بیشتر ، به مزه)

طرز تهیه:

1:مواد را جمع کنید.

2:آب و شکر را با ایبریک بجوشانید. اگر ibrik ندارید ، یک قابلمه کوچک کار می کند.

3:از روی حرارت برداشته و قهوه و هل را اضافه کنید

4: قابلمه را برگردانید تا گرم شود و اجازه دهید تا جوش بیاید. وقتی کف قهوه کف می شود ، آن را از روی حرارت بردارید

حتما بخوانید :   چگونه چای را بدون کتری درست کنیم

5: دوباره ، به گرما برگردانید ، اجازه دهید کف کند و دوباره از روی گرما بردارید

6: داخل 2 فنجان دمیتاسه بریزید و بگذارید چند دقیقه بمانند تا زمین به ته فنجان ها برسد. در صورت استفاده از غلاف هل ، می توان آن را به همراه قهوه برای عطر و طعم بیشتر سرو کرد. خدمت کنید و لذت ببرید!

 

آیا قهوه ترک قویتر از قهوه معمولی است؟

آره. از آنجا که دم بیشتری می رود ، طعم های بیشتری از لوبیا استخراج می شود. کمبود فیلتر همچنین به طعم قوی کمک می کند. با این حال ، به طور کلی ، اسپرسو هنوز کافئین کمتری در هر وعده نسبت به قهوه قطره ای اتوماتیک و معمولی دارد

نکات:

قهوه ترک همیشه باید با کف آن سرو شود.
اگر قهوه عربی ریز خرد شده پیدا نکردید ، می توانید دانه های قهوه را در هر کوره قهوه بخرید و از آنها بخواهید که آن را برای قهوه ترک خرد کنند ، که این امر به قوام پودر مانند نیاز دارد.
بعد از ریختن در فنجان ها ، هم نزنید. کف فرو خواهد ریخت
همیشه برای دستیابی به بهترین نتیجه با آب سرد شروع کنید

نحوه نگهداری قهوه آسیاب شده :

مهم است که قهوه آسیاب شده به روش صحیح ذخیره شود تا بافت و رایحه آن حفظ شود. نکاتی که باید هنگام نگهداری قهوه خود به خاطر بسپارید:

آن را در مکانی خشک و خنک و دور از نور آفتاب نگهداری کنید.
آن را در یک ظرف ضد هوای یا در یک ظرف شیشه ای با درب محکم نگه دارید.
هرگز قاشق فلزی را در ظرف نگذارید.
آن را در بسته باز شده نگه ندارید. هوا باعث می شود که قهوه آسیاب شده شما به سرعت بیات شود. آن را در یک ظرف ضد هوا منتقل کنید.

 

نکاتی در مورد بهترین دستور تهیه قهوه ترک

نکاتی در مورد بهترین دستور تهیه قهوه ترک:

نکاتی برای تهیه قهوه خود با کف کافی در بالا و با قوام مورد نظر وجود دارد:

از قهوه تازه آسیاب شده استفاده کنید. اگر قهوه شما تازه نباشد و ماه ها در انبار شما بنشیند ، کف نمی کند. برای تازه نگه داشتن قهوه خود پس از باز کردن بسته ، آن را در یک ظرف ضد هوای داخل یخچال نگهداری کنید.
از آب فیلتر شده سرد استفاده کنید. هرگز سعی نکنید آن را با آب گرم یا گرم درست کنید.
قهوه ، آب و شکر (در صورت استفاده) در قابلمه را به آرامی مخلوط کنید تا مخلوط شوند. سریع آن را مخلوط نکنید. همیشه با قهوه خود مهربانانه رفتار کنید.
قهوه خود را با کمترین حرارت بپزید ، دو یا سه بار هم بزنید تا شروع به افزایش کند. هرگز نگذارید بجوشد. آن را درست قبل از جوش برداشته و کف ها را با استفاده از یک قاشق چای خوری در فنجان ها به اشتراک بگذارید.
پس از گرم شدن مجدد قهوه ، آن را به آرامی درون فنجان ها بریزید تا حباب ها سالم بمانند

حتما بخوانید :   نحوه تهیه چای مرغوب

آیا می توانم آن را با شیر درست کنم؟

به طور سنتی ، قهوه ترک به دلیل رایحه قوی معروف است ، بنابراین هرگز با شیر درست نمی شود. با این حال ، من یادم هست که مادر وقتی بچه بودم برایم شیر درست می کرد درست مثل چند مادر که برای بچه ها. بنابراین فقط از شیر استفاده کنید تا طعم ملایمی به آن ببخشد اما انتظار نداشته باشید که آن را کف کند.

چرا با آب سرو می شود؟

آن را همیشه با یک لیوان آب در کنار غذا سرو می کنند. این به این دلیل است که شما باید کام خود را برای قهوه آماده کنید. به طور سنتی ابتدا آب و سپس قهوه می نوشید تا بیشترین عطر آن را احساس کنید. می توانید یک برش نازک از سیب یا گلبرگ گل رز در آب خود قرار دهید تا عطر و بویی لطیف به آن ببخشد.

قهوه خوانی ترکی

مراسم حتی بعد از اتمام قهوه خود به پایان نمی رسد. اگرچه لازم نیست ، اما بیشتر مردم ترکیه بشقاب را بالای فنجان قرار می دهند ، آرزو می کنند و آن را زیر و رو می کنند. مانده تا خنک شود. گاهی اوقات یک حلقه طلایی در بالا قرار می گیرد تا سریعتر خنک شود. وقتی فنجان به اندازه کافی خنک باشد آماده است. هر کسی که در قهوه خوانی استعداد دارد فنجان را به دقت می گیرد و نمادهای موجود در فنجان را تفسیر می کند. در حالی که اکثر مردم این کار را فقط برای سرگرمی انجام می دهند ، افرادی هستند که به عنوان استاد فال شناخته می شوند. من هرگز سعی نکرده ام آن را بخوانم زیرا تنها چیزهایی که در فنجان ها می بینم فقط شکل های حیوانی نیست. لول

آیا تابحال قهوه را در پخت خود امتحان کرده اید؟ دوستداران قهوه ، باید امتحان کنید! بروید کوکی های شکلات نمکی تاهینی با قهوه ترک یا کیک شکلاتی بدون آرد قهوه نیکول ترکیه را ببینید و نتیجه را ببینید

 

 

قهوه خوانی ترکی

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.