30 مورد از بهترین فیلم های دنیا

30 مورد از بهترین فیلم های دنیا

30 مورد از بهترین فیلم های دنیا : چه چیزی یک فیلم را عالی می کند؟ چرا برخی از فیلم ها همیشه پرطرفدار هستند اما برخی دیگر به آرامی و یا به سرعت طرفداران و ارزش خود را از دست می دهند؟ در بعضی از فیلم ها، این ارزش به احساسی  که داستان به مخاطب منتقل می کند، نسبت داده می‌شود. بعضی اوقات عملکرد یک بازیگر آنقدر فراموش نشدنی است که توجه ما را به خود جلب می کند. گاهی اوقات یک فیلم از نظر بصری آنقدر خیره کننده است که نمی توان آن را فراموش کرد. مقاله 30 مورد از بهترین فیلم های دنیا توسط محقق و مترجم مجله جوان کاپ خانم مائده قادری از سایت ifehack ترجمه و گرد آوری شده که می توانید در ادامه مطالعه کنید

 

30. آواتار (2009)

آواتار یکی از زیبا ترین فیلم های بصری است که تاکنون ساخته شده است. حتی افرادی که از جلوه های ویژه در فیلم ها شکایت دارند با دیدن آن برای اولین بار چیزی برای گفتن نداشتند. این فیلم فناوری مدرن سینمایی را به عصر جدیدی سوق داد و عصر سه بعدی استریوسکوپی را آغاز کرد. در لایه ی زیرین این زیبایی، یک داستان عاشقانه متقابل و یک پیام اجتماعی نهفته است. آواتار برای هر کسی که طرفدار فیلم است یک پیشنهاد عالی محسوب می‌شود.

 

بهترین دیالوگ:

جیک سالی (سام ورتینگتون) “من بخاطر این سختی ها یک تفنگدار دریایی شدم. به خودم گفتم که می توانم در هر آزمایشی که یک مرد می تواند قبول شود، قبول شوم. تمام آنچه که من همیشه می خواستم یک چیز واحد بود که ارزش جنگیدن برای آن را داشت. ”

 

avatar

 

29. صورت زخمی

فیلم های گانگستری زیادی وجود دارد، اما دیالوگ های صورت زخمی بیشترین طرفداران را به خود اختصاص می دهند. داستان راجع به یک مهاجر کوبایی، تونی مونتانا،یک گانگستر دیوانه است. صحنه اره برقی در آغاز کار هنوز بدن من را می لرزاند. با دستیابی به قدرت بیشتر، حرص و طمع او شروع می شود. او چند تصمیم اشتباه می گیرد که منجر به یکی از بهترین صحنه های مرگ در تاریخ فیلم و سینما می شود.

 

بهترین دیالوگ:

تونی مونتانا “شما به افرادی مثل من احتیاج دارید تا بتوانید انگشتان خود را نشان دهید و بگویید ،” این آدم بدی است. “بنابراین” چه چیزی باعث این امر می شود؟ ” خوبی؟ شما خوب نیستید شما فقط می دانید چگونه پنهان شوید ، چگونه دروغ بگویید. من ، من چنین مشکلی ندارم من ، من همیشه حقیقت را می گویم. حتی وقتی دروغ می گویم. پس به پسر بد شب بخیر بگو! ”

 

 صورت زخمی

 

28. دفترچه خاطرات (2004)

باید اعتراف کنم که من هرگز فیلم دفترچه خاطرات را ندیده ام. دلیل اینکه می دانم این فیلم عالی است این است که هر وقت به زنی می گویم که هرگز آن را ندیده ام، او سعی می کند من را متقاعد کند که آن را تماشا کنم. پیش فرض اصلی این است که یک پسر عاشق یک دختر شود. آنها عاشقانه تازه ای دارند ، برخی درگیری ها مانع از آن می شود و وقتی بزرگتر می شوند در نهایت با هم ازدواج می کنند. این فیلم  شاخصی است که بسیاری از زنان توسط آن مردان را ارزیابی می کنند.

 

بهترین دیالوگ:

نوح (رایان گاسلینگ) می گوید: “من آدم خاصی نیستم. فقط یک مرد عادی هستم که افکار معمولی دارد و می خواهد یک زندگی عادی داشته باشد. هیچ بنای یادبودی به من اختصاص ندارد و نام من به زودی فراموش خواهد شد. اما از یک نظر من مانند هر کسی که زندگی کرده است با شکوه موفق شده ام: من دیگری را با جان و دل دوست داشته ام. و برای من ، این همیشه کافی بوده است. ”

 

دفترچه خاطرات (2004)

27. آزمون بازیگری (1999)

من همیشه پس از فیلم های ترسناک سعی می کنم چند کارتون ببینم تا بتوانم به راحتی بخوابم و فیلم آزمون بازیگری یکی از فیلم هایی است که پس از آن باید حتما ۱۰ کارتون ببینم. یک مرد مطلقه، از زنان دیگر برای یافتن یک همسر برای خود آزمون می گیرد. او یک زن زیبا و جوان به نام آسامی یامازاکی را انتخاب می کند … که به نظر می رسد روان پریش ترین شخصیت فیلم در تمام دوران ها باشد. یامازاکی در صحنه هایی به شدت  شکنجه  می شود. این شکنجه ها بسیار وحشیانه است و تقریبا غیر قابل دیدن است و لذتی که او از کار خود می گیرد بسیار ناراحت کننده است.

 

بهترین دیالوگ:   

درد درد درد درد درد درد!

 

آزمون بازیگری (1999)

 

26. فرانکشتاین جوان (1974)

مل بروکس سلطان کمدی اسکروبال است و فرانکشتاین جوان فیلمی است که همیشه آرزو می شود تا ژانرش ترسناک می بود. بازیگران خطوط درخشان با زمان بندی کمدی بی عیب و نقص ارائه می دهد. پاسخ های کنایه آمیز ایگور (مارتی فلدمن) به دکتر فرانکنشتاین (ژن وایلدر) هر بار مرا می شکند. اگر دیدتان نسبت به فیلم های قدیمی منفی است، این فیلم ممکن است که نظر شما را تغییر دهد.

 

فرانکشتاین جوان (1974)

 

25. یک درصد (2006)

یک درصد دومین مستند وارث جانسون و جانسون است که جیمی جانسون در وصف زندگی خود به شرح سبکی از زندگی می پردازد که 99٪ از ما هرگز نخواهیم داشت. جیمی که ثروتمند به دنیا آمد،  ددید تازه ای نسبت به زندگی برخی از اشخاص ثروتمند آمریکایی را به ما ارائه می دهد. جیم، پدر جیمی، بیشتر زمان فیلم را در مخالفت با  او صرف می کند. با سقوط بازار مسکن مصنوعی پس از مدت کوتاهی و ظهور جنبش اشغال 5 سال بعد، درک آنچه او از آن می ترسد آسان است.

 

بهترین دیالوگ:

جیمی جانسون: “1٪ آمریکایی های برتر، مانند خانواده من و من  تقریباً 40٪ از ثروت کشور را در اختیار دارند و ما دارای ارزش خالص کل بیش از 90٪ پایین افراد هستیم.”

 

 

One percent

 

24. مرد سیندرلا (2005)

جیمز بردوک (راسل کرو)، بوکسور شسته و رفته ای است که برای رقابت در مسابقات قهرمانی سنگین وزن با شانس غیرممکن مبارزه می کند، یکی از فراموش نشدنی ترین و رزل ترین های سینما است. کارگردان ران هوارد با مهارت در زمینه بازسازی صحنه دهه 1930 شما را به این درام ورزشی “براساس یک داستان واقعی” پر از بازیگران برنده جایزه می کشاند. این فیلم همان چیزی است که شما از یک فیلم ورزشی انتظار دارید.

 

بهترین دیالوگ:

جیمز بردوک “من باید باور داشته باشم که وقتی اوضاع خراب است می توانم آنها را تغییر دهم.”

 

مرد سیندرلا (2005)

 

23.  پسران بد (1995)

هرچقدر که می خواهید از مایکل بیز متنفر باشید اما این مرد می داند چگونه یک فیلم سرگرم کننده بسازد.پسران بد  یک فیلم پلیسی و دوستانه است که به لطف شخصیت ویل اسمیت و مارتین لارنس هرگز محبوبیت خود را از دست نمی دهد. این فیلم پر از تعقیب و گریز ماشین پر زرق و برق و صحنه های شگفت انگیز شلیک است. پسران بد فیلمی است که می توانید در هر زمان از تلویزیون تماشا کنید، مهم نیست که چقدر  از زمان ساخت آن می گذرد.

 

بهترین دیالوگ:

مارکوس برنت (لارنس) ” یک لحظه فکر کردم که می خوای به من شلیک کنی”

مایک لوری (اسمیت) ” آره، می‌خواستم ”

 

پسران بد (1995)

 

22. نابخشوده (1992)

کلینت ایستوود، قبل از اینکه دیوانه شود و شروع به صحبت با صندلی کند، مسئول کلاسیک ترین وسترن های سینمای آمریکا بود. در نابخشوده، وی در نقش ویل مانی، یک اسلحه ساز بازنشسته است که به دوست قدیمی اش ند (مورگان فریمن)  او را راضی می کند تا از برخی افراد پول دریافت کند. در راه، آنها با شکارچیانی دیگر و یک کلانتر (ژن هکمن) روبرو می شوند. خیلی طول می کشد تا مانی ضربه محکم  بخورد، اماهنگامی که این اتفاق می افتد شما بسیار خوشحال خواهید شد که از دور شاهد این اتفاق باشید.

 

بهترین دیالوگ:

ویل مانی “بسیار خوب ، من می آیم بیرون. هر مردی را آنجا ببینم می کشم. هر کسی به سمت من شلیک می کند ، من نه تنها  او را می کشم ، بلکه می خواهم همسرش ، همه دوستانش را بکشم و خانه لعنتی او را می سوزانم. ”

 

نا بخشوده  (1992)

 

21. لئون حرفه ای (1994)

این داستان راجع به یک قاتل حرفه ای لئون (لوک بسون)  خوش قلب است. او دختر جوانی (ناتالی پورتمن) را که والدینش  توسط فروشنده روان پریشی کشته می شوند به خانه ی خود می برد. سپس ضمن محافظت از وی و انتقام جویی ، راه های تجارت را به او می آموزد. لئون حرفه ای  از آن دسته فیلم هایی است که نمی توانید طرفدار قاتلی که در قلب خود قلب طلایی دارد  نباشید.

 

بهترین دیالوگ:

لئون “تفنگ اولین سلاحی است که شما یاد می گیرید چگونه استفاده کنید ، زیرا به شما امکان می دهد فاصله خود را از مشتری حفظ کنید. هرچه به یک آدم حرفه ای نزدیک تر شوید ، می توانید به مشتری نزدیکتر شوید. به عنوان مثال چاقو آخرین چیزی است که یاد می گیرید. ”

 

لئون حرفه ای (1994)

 

20. عشق و بسکتبال ( 2000)

در حالی که تماشای بسیاری از فیلم های عاشقانه برای مردان دشوار است، عشق و بسکتبال با درج یک موضوع ورزشی اساسی تا حد زیادی مردان را به این ژانرسوق می دهد. کوینسی (عمر اپس) و مونیکا (سانا لاتان) در کودکی در زمین بسکتبال با یکدیگر ملاقات می کنند و رابطه عشق و نفرت انگیز زندگی آنها را تلاقی می دهد زیرا آنها رویاهای فردی خود را برای بازی  حرفه ای با توپ تلاقی می دهند.

 

بهترین دیالوگ:

مونیکا “این یک سفر است، می دانید؟ وقتی کودک هستید ، زندگی مورد نظر خود را می بینید و هرگز به ذهنتان خطور نمی کند که اینطور نخواهد شد. ”

 

عشق و بسکتبال ( 2000)

 

19. مهلکه (2008)

جنگ چه فایده ای دارد ؟ ساخت فیلم های خارق العاده. مهلکه نگاهی هیجان انگیز به واقعیت های جنگ عراق و به طور کلی جنگ های مدرن دارد. این یک فیلم تبلیغاتی نیست. طرف کسی را نمی گیرد. این فیلم بر موقعیت هایی که سربازان،  با آن روبرو می شوند تمرکز می کند. فیلم مهلکه به طور همزمان یک فیلم جنگی و یک مهیج فنی صداپیشه است. من اعتقادی به جنگ ندارم ، اما معتقدممهلکه م دومین فیلم جنگی است که تاکنون ساخته شده است، و نشان از خوب و بد بودن در هر سرباز دارد.

 

بهترین دیالوگ:

جیمز ، شما عاشق بازی با آن هستید. شما عاشق بازی با همه حیوانات پر شده خود هستید. شما مامان خود را دوست دارید … پدر تان را هم همینطور. شما عاشق لباس خواب خود هستید. شما همه چیز را دوست دارید ، بله؟ بله اما میدونی چیه رفیق؟ هرچه پیرتر می شوید … برخی از چیزهایی که دوست دارید ممکن است دیگر چندان خاص به نظر نرسند. ”

 

مهلکه  (2008)

 

18. عروس شاهزاده (1987)

فیلم های افسانه ای بسیار پر طرفدار هستند. عروس پرنسس سر و شانه ای از همه ی آن ها بالاتر  است. این یک فیلم کودکانه است و بزرگسالان نیز دوست دارند آن را تماشا کنند. این فیلم تمامی چیزهایی  که یک افسانه باید داشته باشد را دارد: یک قهرمان اصلی مرموز (کاری الوز) ، یک غول (آندره غول) ، شمشیر بازی ، یک شاهزاده خانم و یک پایان خوش.

 

بهترین دیالوگ:

وستلی (Elwes): “اگر خیلی عجله دارید ، می توانید یک طناب یا شاخه درخت را پایین بیاورید یا کار مفیدی برای انجام کار پیدا کنید.”

اینیگو مونتویا (مندی پاتینکین): “من می توانستم این کار را انجام دهم. من در اینجا طناب زیادی دارم ، اما فکر نمی کنم شما کمک من را بپذیرید ، زیرا من فقط منتظر کشتن شما هستم. ”

وستلی: “این باعث می شود که رابطه ما کم شود.”

 

عروس شاهزاده (1987)

 

17. درون انسان (2019)

یک پلیس (دنزل واشنگتن) سعی می کند با یک مغز متفکر (کلایو اوون) در بهترین فیلم دزدی بانکی که تاکنون روی صحنه قرار گرفت شده صحبت کند. چیزی که باعث می شود درون انسان بسیار عالی شود، کشش گربه و موش است. هرچه داستان پیش می رود ، می فهمید که این چیزی بیش از یک ​​سرقت از بانک  است. این فقط پول افرادی نیستند که به دنبال آنها هستند و حتی دانستن اینکه آنها از پس آن بر می آیند شوک دیدن چگونگی … و چرایی آن را از بین نخواهد برد.

 

Inside Man (2019)

 

16. مسافرت جعلی بیلی و تد (1991)

بیل اس. پرستون ، اسک ، (الکس وینتر) و تد تئودور لوگان (کیانو ریوز) مدل های جوان سستی قبل از بیویس و باتهد بودند. اولین فیلم  بیل و تد با پیروزی بیشتری سفر به زمان را کاوش کرد ، اما فیلم دوم  این زوج  با مرگ در سفر به بهشت ​​و جهنم نبرد می کنند.

 

 

16 . مسافرت جعلی بیلی و تد (1991)

 

15. آقا و خانم اسمیت (2005)

آقا و خانم اسمیت فیلمی است که برد پیت و آنجلینا جولی با یکدیگر دیدار کردند. با تماشای بازی آنها ، به راحتی می توانید درک کنید که چرا این فیلم هنوزم هم پر طرفدار است. مهم نیست چند بار این فیلم در تلویزیون پخش شود، تماشای آن هر بار هیجان انکیز است چرا که پر از تیراندازی ، انفجار ، کمدی ، عاشقانه است. آقا و خانم اسمیت یک فیلم جاسوسی است که برای همه  جذاب است. این باعث نمی شود شما فکر کنید بلکه  شما را به نشستن ، خیره شدن و لبخند زدن دعوت می کند.

 

بهترین دیالوگ:

جان اسمیت (پیت) “هدف شما به  اندازه آشپزیت افتضاح است عسلم .

 

آقا و خانم اسمیت (2005)

 

 

14. عشق حقیقی (2003)

عشق حقیقی داستانهای درهم تنیده هشت زوج انگلیسی را دنبال می کند که از راه های بسیار متفاوت با عشق برخورد می کنند. این یک کمدی رمانتیک و یک فیلم مخصوص کریسمس است ، اما به هیچ وجه خوشحال کننده نیست. این یک کمدی تأثیرگذار است که پر از لحظات شگفت انگیز است. تماشای این فیلم بدون خندیدن ، گریه و عاشق شدن حداقل یک شخصیت غیرممکن است. عشق حقیقی  بهترین کمدی عاشقانه ای است که تاکنون ساخته شده است.

 

بهترین دیالوگ:

بیلی مک (بیل نیگی) “بچه ها سلام. عمو بیل برای شما یه پیغام داره. مواد نخرید، ستاره پاپ شوید، چون آن ها را به صورت رایگان به شما می دهند!

 

عشق حقیقی  (2003)

 

 

 

13. ویل هانتینگ خوب  (1997)

یک سرایدار با مشکل نگرش (مت دیمون) یک مسئله پیچیده ریاضی را در MIT  حل می کند ، نزد روانپزشک (رابین ویلیامز) اعزام می شود و مجبور است بین زندگی خیابانی خود و تبدیل شدن به یک ریاضیدان معتبر یکی را انتخاب کند. این فیلم یک درام جذاب با نویسندگی عالی ، بازی درخشان و داستانی هوشمند است. این فیلم بسیاری از زوایای فلسفی مربوط به تجربه انسان را به گونه ای بررسی می کند که شما را به خود جلب می کند.

 

بهترین دیالوگ:

شان (ویلیامز) “بنابراین اگر از شما در مورد هنر می پرسیدم ، احتمالاً هر کتاب هنری که تاکنون نوشته شده است، را به من می دهید. میکل آنژ ، شما درباره او چیزهای زیادی می دانید. کار زندگی ، آرمان های سیاسی ، او و پاپ ، گرایش های جنسی ، کل آثار ، درست است؟ اما شرط می بندم شما نمی توانید به من بگویید که در کلیسای سیستین چه بویی دارد. شما هرگز در آنجا ایستاده اید و به آن سقف زیبا نگاه نکرده اید. ”

 

 

ویل هانتینگ خوب  (1997)

 

 

12. جایی که بوفالو پرسه می زند (1980)

در حالی که جانی دپ غالباً بخاطر بازی در نقش شمایل فرهنگی مورد ستایش قرار می گیرد ، اما بیل موری ابتدا آن را بازی کرد. جایی که بوفالو پرسه می زند، چندین نوشته تامپسون راجع به ماجراهای خود با وکیل خود، اسکار زتا آکوستا، را نقل می کند. موری با اجرای عالی همه چیزهایی را که در مورد تامپسون دوست داریم کاملاً ضبط می کند و اثبات می کند که او چیزی فراتر از یک کمدین است.

 

بهترین دیالوگ:

شکارچی “در مورد من، می دانید ، من از مواد مخدر یا مشروبات الکلی ، خشونت ، جنون  هرگز حمایت نمی کنم و از آن متنفر  هستم. اما در مورد من جواب داده است.

 

جایی که بوفالو پرسه می زند

 

11. بازگشت به آینده (1985)

بازگشت به آینده یک فیلم سفر به زمان است که با شخصیت های به یادماندنی همراه است. بیف (توماس ویلسون) یک قلدر کاملاً جدی است و دارای بهترین خطوط قابل نقل در تاریخ سینما است. داک براون (کریستوفر لوید) یک نسل از بچه ها را به دانشمندی تحریک کرد. هرچند آنچه این فیلم را بسیار عالی می کند این است که قهرمان داستان مارتی مک فلای (مایکل ج فاکس) فقط یک بچه عادی است که در یک موقعیت دیوانه وار قرار دارد و بر این مسئله غلبه می کند. اگر او بتواند غلبه کند ، هرکسی می تواند.

 

بهترین دیالوگ:

دکتر “نگران نباشید. تا زمانی که دقیقاً 88 مایل در ساعت با قلاب اتصال آن سیم را بزنید ، لحظه برخورد صاعقه با برج … همه چیز خوب خواهد بود. ”

 

بازگشت به آینده (1985)

 

 

10. مادربزرگ پسر (2006)

این فیلم یک کمدی گروهی است که همه نت های مناسب را به نمایش می گذارد. داستان یک آدن 35 ساله بازی ویدیویی که مجبور شد با مادربزرگش و هم اتاقی های دختر  خود زندگی کند. این زندگی در کل  خنده دار است. این فیلم مملو از شخصیت های پر زرق و برق بازیگرانی است که معمولاً در نقش های اندک محدود می شوند. مادربزرگ پسر یک گوهر خنده دار در انبوهی از کمدی های مدرن است.

 

بهترین دیالوگ ها:

جف (نیک سواردسون) “معنی” نمره بالا “چیست؟ نمره بالا جدید … این بد است؟ معنی آن چیست؟ آیا من آن را شکستم؟ ”

 

 

Grandmother Boy (2006)

 

9. رستگاری در شاوشنگ (1994)

داستان فیلم در مورد دو مردی است که در طول احکام طولانی مدت زندان با یکدیگر رابطه دوستی برقرار می کنند. این فیلم بهترین فیلم راجع به زندان است که تاکنون ساخته شده است. روایت مورگان فریمن بسیار خوب است، او را برای دومین بار حرفه ای آغاز کرد. اندی دوفرسن (تیم رابینز) یک قهرمان اصلی است که هر فیلمی باید داشته باشد. گفتگو و طرح داستان، فوق العاده عالی است. موسیقی متن فیلم زیباست، رقص دوفرسن در زیر باران پس از خزیدن در چندین کیلومتر فاضلاب ، یک لحظه ی حماسی در فیلم است به طوری که پس از دیدن آن وسوسه خواهید شد که بیرون بروید و همراه او برقصید.

 

بهترین دیالوگ:

قرمز (فریمن) “وقتی آنها شما را در آن سلول قرار می دهند … هیچ چیز باقی نمانده است ، اما در همه زمان های جهان به فکر کردن در مورد آن سپری می شود … ”

 

رستگاری در شاوشنگ (1994)

 

8. دزدان دریایی کارائیب: نفرین مروارید سیاه (2003)

وقتی تیزر تبلیغاتی این فیلم برای اولین بار در سینماها ظاهر شد ، همه ما تردید داشتیم. چگونه در دنیا دیزنی می تواند یک سواری فرعی را به ح ای دو ساعته تبدیل کند؟ سه کلمه: کاپیتان جک اسپارو. نقش جانی دپ به عنوان یک کاپیتان مست ، باهوش و بسیار تکان دهنده و بدون کشتی ، دزدان دریایی را به یک کلاسیک  تبدیل کرد. نفرین مروارید سیاه با بازیگران حرفه ای ، دکورهای زیبا و ترکیبی درخشان از کمدی ، اکشن و درام ، همان چیزی است که ما درباره دیزنی دوست داریم و به یک گوهر اکشن زنده نادر تبدیل شده است.

 

بهترین دیالوگ:

کاپیتان جک اسپارو “من ، من صادق نیستم. و مردی غیر صادق که همیشه می توانید به بی صداق بودن او اعتماد کنید. صادقانه. این صادقانه ترین کسانی است که می خواهید مراقب آنها باشید. زیرا شما هرگز نمی توانید پیش بینی کنید که آنها چه کاری به طرز باورنکردنی احمقانه انجام می دهند. ”

 

دزدان دریایی کارائیب: نفرین مروارید سیاه (2003)

 

7. شبکه (1976)

آنچه این  فیلن را بسیار عالی می کند این است که جهانی واقعاً رسانه ای را در جامعه ترسیم می کند. مجری تلویزیون هوارد بیل (پیتر فینچ) از پرداختن به بیماری های جامعه خسته می شود ، بنابراین به طور زنده روی آنتن می رود و حماسی ترین سخنرانی تاریخ سینما را ارائه می دهد. صداقت بی رحمانه او ، او را به یک نماد فوری تبدیل می کند و زندگی حرفه ای خود را احیا می کند. این شبکه تلویزیونی از پیروان ضد تاسیس وی برای سودآوری سو استفاده می کند. قدرت ستاره رشد می کند تا اینکه سرانجام ظاهر شود، و او باید از بین برود. پیام در شبکه با پیشرفت جامعه دیجیتال ما بیشتر و بیشتر می شود.

 

بهترین دیالوگ:

بیل “من نمی دانم در مورد افسردگی و تورم و روس ها و جنایت در خیابان چه کار کنم. تنها چیزی که من می دانم این است که ابتدا باید عصبانی شوی. شما باید بگویید ، “من یک انسان هستم ، خدا لعنت کند!” زندگی من ارزش دارد! ’بنابراین من می خواهم شما الان بلند شوید. من می خواهم همه شما از روی صندلی های خود بلند شوید. می خواهم همین الان بلند شودی و لب پنجره بروید. آن را باز کنید و سر خود را بیرون بیاورید و فریاد بزنید ، “من به شدت عصبانی هستم ، و دیگر نمی خواهم این روند را ادامه دهم!” ”

 

شبکه (1976)

 

6. شجاع دل (1995)

شجاع دل، بهترین فیلم جنگی است که تاکنون ساخته شده است. مل گیبسون هم این فیلم حماسی را  ساخت که جنگ ویلیام والاس (گیبسون) را برای آزادی اسکاتلند از سلطه انگلیس به تصویر می کشد. نبردها وحشیانه و گرافیکی است. سخنرانی ها الهام بخش است. فیلمبرداری و موسیقی متن فیلم  بسیار هیجان انگیز است. در واقع خواهید دید که از موسیقی گاردین لذت می برید و در پایان فیلم خواهید دید که می خواهید صورت خود را آبی رنگ کنید و فریاد بزنید “،آزادی تا آخرین نفس.

 

بهترین دیالوگ:

والاس “اگر بجنگید ممکن است بمیرید.  و اگر به دستورات عمل  کنید و زندگی خواهید کرد … حداقل مدتی و سالها بعد که در رختخواب خود بمیرید ، آیا مایل هستید تمام آن روز ها را با  امروز  معامله کنید و بعد پشیمان شوید و تنها دنبال  یک فرصت برای بازگشت به اینجا و گفتن دشمنان ما که ممکن است جان ما را بگیرند ، اما آنها هرگز آزادی ما را نمی توانند بگیرند! باشید”

 

شجاع دل (1995)

 

5. گاندی (1982)

بیوگرافی سه ساعته ریچارد آتنبورو از ماهاتما گاندی (بن کینگزلی) بهترین زندگی نامه تاکنون است. گاندی وکیلی بود که هند را از زیر سلطه انگلیس رها کرد. در جایی که ویلیام والاس با شمشیر خود جنگید ، گاندی با خشونت و دلسوزی با خشونت مبارزه کرد و به یکی از انقلابیون تاریخ بشر تبدیل شد. این فیلم تا آنجا که ممکن است نکات برجسته زندگی او را پوشش می دهد ، حکمت او را نشان می دهد که چگونه هر کس می تواند راه او را دنبال کند.

 

بهترین دیالوگ:

گاندی “وقتی ناامید می شوم ، به یاد می آورم که راه حقیقت و عشق همیشه برنده بوده است. ممکن است ظالمان و قاتلانی وجود داشته باشند و برای مدتی ممکن است شکست ناپذیر به نظر برسند ، اما در نهایت ، آنها همیشه سقوط می کنند. به آن فکر کنید: همیشه. ”

 

گاندی (1982)

 

4. پادوی دولف (1980)

گلف خسته کننده ترین ورزش برای تماشا کردن است. این فیلن یک کمدی با محوریت گلف، خنده دارترین فیلم ساخته شده تا به حال است. با بازی از اسطوره های کمدی تنها یک کمدی خنده دار نیست ، بلکه یک فیلم بصری زیباست. با تماشای چندین داستان همزمان ، انواع سبک های کمدی ، موسیقی متن عالی و بهترین صحنه استخر که تاکنون روی صحنه رفته است ، تماشای پادوی گلف مانند یک مهمانی است که همه به آن دعوت شده اند.

 

پادوی گلف  (1980)

 

 

3. شوالیه تاریکی (2008)

هنگامی که اعلام شد هیت لجر در فیلم جدید بتمن ، شوالیه تاریکی  بازیگر نقش جوکر است ، اینترنت با خشم فوران کرد. ما گریه کردیم: “او هرگز به خوبی جک نیکلسون نخواهد بود.” کاش هیت لجر می توانست الان زندگی کند تا نظر جمعی مردم جهان را ببیند. جوکری که لجر ایفا کرد بهترین عملکرد شخصیت در تاریخ  فیلم و سینما است. شوالیه تاریکی فقط بهترین فیلم بتمن نیست. این فیلم تنها بهترین فیلم ابرقهرمانی نیست. این یکی از بهترین فیلم های بدون چون و چرا است که تاکنون ساخته شده است.

 

بهترین دیالوگ:                         

جوکر (لجر) «آیا می خواهید بدانید که چرا من از چاقو استفاده می کنم؟ اسلحه خیلی سریع است. شما نمی توانید همه احساسات کوچک را بچشید. می بینید که در آخرین لحظاتشان ، مردم به شما نشان می دهند که واقعاً چه کسانی هستند. بنابراین به نوعی ، دوستان خود را بهتر از گذشته می شناسید. آیا دوست دارید بدانید کدام یک ترسو بودند؟ ”

 

شوالیه تاریکی (2008)

 

2. غول آهنین (1999)

اجازه ندهید این واقعیت که غول آهنین  یک فیلم انیمیشن است ، شما را فریب دهد. این اثر بک درخشش ناب سینمایی است. این یک فیلم علمی تخیلی است که از یک سلاح غول پیکر ربات بیگانه برای کشتار جمعی استفاده می کند. پس از سقوط به زمین ، او توسط پسر جوانی به نام هوگارت (الی ماریانتال) نجات یافت و آنها یک دوستی برقرار کردند. این فیلم از نگاه کودک به جنگ و ویرانی جهان دیده می شود. این فیلم باعث می شود که عاشق یک ربات شوید … و سپس قلب شما را می شکند. اگر در پایان این فیلم گریه تان نگیرد، قطعا یک ربات هستید.

 

بهترین دیالوگ:

هوگارت (ماریانتال) “اوه ، اینجا. این سوپرمن است او بسیار شبیه شما است. روی زمین سقوط کرد ، نمی دانست چه می کند … اما او فقط از قدرت خود برای خیر، استفاده می کند. یادت باشد.”

 

غول آهنین (1999)

 

1.فارست گامپ (1994)

فارست گامپ بهترین فیلمی است که تاکنون ساخته شده است. این داستان چندین نسل را برای بازگو کردن داستان خیالی دوست داشتنی ترین ، صادق ترین ، دلسوزترین و واقعاً خوب ترین فردی که این جهان می بیند ، وادار می کند. اگر همه در این دنیا حتی کسری از قلب گامپ را داشتند ، ما همه مشکلات دنیا را حل می کردیم. موسیقی متن فیلم کلاسیک است. تام هنکس شگفت انگیز است. فارست به طور مداوم در طول فیلم بر مشکلات غلبه می کند. زندگی او متشکل از هر عمل قهرمانانه ای است که در هر روز در اخبار منتشر می شود. از ثانیه اول تا آخرین اعتبار ، همه چیز در مورد این فیلم بی عیب است. می توانید 100 بار آن را تماشا کنید و هرگز خسته نشوید.

 

بهترین دیالوگ:

فارست “یک احمق کار احمقانه انجام می دهد.”

 

فارست گامپ (1994)

 

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.